Chryzantemy ozdabiają Sopot

Pomnik Haffnera w parku, przed nim donice z chryzantemami
Fot. Fotobank.PL/UMS

Blisko 850 chryzantem – drobnokwiatowych i średniokwiatowych, białych, żółtych i w odcieniu magenta – od dziś zdobi Sopot. To kwiaty, które miasto w geście solidarności odkupiło m.in. od sprzedawców działających przy cmentarzach.

– W geście solidarności postanowiliśmy wspomóc sopockich przedsiębiorców, którzy zostali postawieni w dramatycznie trudnej sytuacji. Dla wielu z nich 1 listopada to najważniejszy dzień w roku, a z dnia na dzień rząd odebrał im możliwość pracy i zarobku – tłumaczy decyzję Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. – Szkoda też tych pięknych kwiatów, których po 2 listopada nikt już raczej by nie kupił. A tak cieszyć będą nasze oczy w tym trudnym czasie i wprowadzą choć odrobinę kolorów do naszej codzienności. Dzisiaj wszyscy musimy być solidarni, a sopocianie swoją solidarność okazali, czego kwiatowe dowody znajdują się w ich ogrodach, na balkonach. Za ten gest serdecznie mieszkańcom dziękujemy – dodaje wiceprezydent Marcin Skwierawski.   

Koszt zakupu kwiatów to blisko 8 tys. zł. Chryzantemy pojawiły się w parku Herbstów, w parku Północnym, na sopockich rondach.

Docierają już do nas podziękowania:

„Dzisiaj pragniemy z całego serca i całych naszych sił podziękować wszystkim ludziom za okazałe nam wsparcie. (…) Urząd Miasta Sopotu zakupił od nas 550 sztuk chryzantem i obsadził nimi parki oraz ronda w Sopocie. W tym trudnym czasie wiele ludzi solidaryzowało się z nami. Dziękujemy Kochani! Nie wymieniamy Was wszystkich po kolei, gdyż jest Was tak wielu! Jesteście WSPANIALI!!!”

Źródło: Facebook – Sopot Moje Miasto

źródło: Sopot.pl