Remonty dróg w Sopocie

Dwa znaki drogowe informujące o remontach dróg
Fotobank.PL/UMS

Informujemy, że w dniach 14-20 kwietnia br. planowane są następujące prace, które mogą powodować utrudnienia w ruchu drogowym w Sopocie

Trwa budowa woonerfu, realizowana w ramach inwestycji „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w kwartale ulic Parkowa – Kordeckiego – Al. Wojska Polskiego – Kilińskiego jako przeciwdziałanie zalewaniu dolnego tarasu miasta Sopotu.” W pierwszym etapie prac całkowitemu zamknięciu uległ:
- odcinek ul. Chrobrego od ul. Parkowej do ul. Grunwaldzkiej wraz z prawostronnym zwężeniem skrzyżowania ulicy Grunwaldzkiej z ul. Chrobrego,
- odcinek ul. Kordeckiego od skrzyżowania z ul. Parkową w kierunku morza.
Jednocześnie na odcinku ul. Parkowej od ul. Traugutta do ul. Chrobrego wdrożony został ruch w obu kierunkach z obustronnym zakazem zatrzymywania się.
W kolejnym etapie stopniowo zamykane będą:
- ul. Parkowa od skrzyżowania z ul. Chrobrego w kierunku zarówno centrum jak i Gdańska,
- część północna ul. Parkowej wjazd przez ul. Kordeckiego, wyjazd przez ul. Piastów.
- część południowa wjazd przez ul. Traugutta (zostaje jeden kierunek) wyjazd przez ul. Kilińskiego.
- ul. Parkowa na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Drzymały (możliwy utrudniony dojazd do garaży)

29 marca br. otwarty został tunel pod aleją Niepodległości w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino. Prowadzone są jeszcze prace wykończeniowe oraz prace związane z montażem wind oraz wymaganymi przez prawo odbiorami. Inwestycja realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego i powinna być oddana w pełni do użytkowania z końcem kwietnia.

Trwa przebudowa ścieżki rowerowej w ciągu ul. Armii Krajowej na odcinku od ul. Wybickiego do ul. Kochanowskiego. 16 marca rozpoczął się kolejny etap prac polegający na zamknięciu odcinka jezdni ul. Armii Krajowej. Na czas zamknięcia wyznaczone zostały następujące objazdy:
- dla jadących w kierunku Gdańska zaleca się korzystanie z Al. Niepodległości,
- dla jadących ul. Armii Krajowej w kierunku Gdańska objazd został wyznaczony ul. Sikorskiego oraz ul. Wybickiego.

Kontynuowana jest przebudowa chodnika w ciągu ul. Haffnera (po stronie numerów nieparzystych) na odcinku od ul. Wosia Budzysza w kierunku ulicy Goyki. W związku z prowadzonymi pracami mogą występować chwilowe zajęcia jezdni, na wysokości prowadzonych robót, oraz zakaz parkowania po stronie numerów parzystych.

Trwa „Budowa kanalizacji deszczowej w ul. Pogodnej i w ul. Architektów w Sopocie”. W pierwszym etapie prac całkowicie zamknięta została ul. Pogodna na odcinku od ul. Polnej do wysokości posesji nr 20. Na ul. Architektów został wprowadzony ruch dwukierunkowy z obustronnym zakazem zatrzymywania.

Planowane są remonty fragmentów nawierzchni jezdni, następujących ulic:
- w dniu 14.04 ul. Haffnera na wysokości posesji nr 54
- w dniu 15.04 ul. Haffnera na wysokości posesji nr 38
- w dniu 16.04 ul. Moniuszki na wysokości posesji nr 12
W związki z pracami wprowadzone zostaną jednostronne zwężenia jezdni tych ulic.

Planowana jest dalsza przebudowa ul. Zacisza, na odcinku od wysokości posesji nr 16 do wysokości posesji nr 12. W zawiązku z prowadzonymi pracami ul. Zacisza będzie całkowicie zamknięta na wysokości tych posesji.

Za możliwe utrudnienia w ruchu przepraszamy. Wykonawcy dołożą wszelkich starań, by remonty jak najmniej odbiły się na użytkownikach dróg. Prosimy o dostosowanie się do obowiązujących zmian w ruchu, o których informują znaki.

 

źródło: Sopot.pl