Kalejdoskop Form Muzycznych

Kobieta i mężczyzna w eleganckich strojach obejmują się
Fot. Dorota Patschull

Sopot po raz kolejny wypełni muzyka od baroku do współczesności tworząc wirtuozerski pokaz najlepszych przykładów polskiego i światowego dorobku muzyki klasycznej i rozrywkowej. 10 września rusza XXI Międzynarodowy Festiwal „Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn”.

Wielokulturowy charakter Festiwalu nawiązuje do wielokulturowego dziedzictwa Sopotu i Pomorza.

W ramach tegorocznego odbędzie się 8 koncertów, 4-dniowy Kurs Mistrzowskie dla Śpiewaków oraz 3 Poranki Muzyczne dla dzieci i młodzieży szkolnej.
Wielką orędowniczką  Międzynarodowego Festiwalu „Kalejdoskop Form Muzycznych” w Sopocie była legenda polskiej wokalistyki Maestra Maria Fołtyn, która wielokrotnie zasiadała w gronie jego patronów honorowych. Podkreślała: „Jest to unikatowe, jedyne tego typu zjawisko kulturalne w Polsce, jedyny festiwal o tak szerokim spektrum, prezentujący różne epoki i style w muzyce nie wykraczając poza granice dobrego smaku”.

W roku 2021 przypada 9. rocznica śmierci Marii Fołtyn – znanej propagatorki twórczości Stanisława Moniuszki w świecie. Z uwagi na ogromne zasługi artystki dla kultury polskiej oraz jej wieloletnią przyjaźń z Teatrem Otwartym i sopockim festiwalem, od 2013 r. Festiwal nosi imię Marii Fołtyn.
Organizatorem głównym wydarzenia jest Teatr Otwarty w Gdańsku, który w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia.

XXI Międzynarodowy Festiwal
„Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn”
Sopot 2021

Dyrektor artystyczny: Dariusz S. Wójcik
Dyrektor programowy: dr Jacek Szymański

Miejsca wydarzeń festiwalowych:

  • Kościół garnizonowy pw. Św. Jerzego w Sopocie
  • Sala Herbowa Urzędu Miasta Sopotu
  • Dworek Sierakowskich w Sopocie

Więcej informacji na stronie Teatru Otwartego

źródło: Sopot.pl