Sopotkowo przyjęło maltretowane psy z Somonina

Czarno-biały pies siedzi na trawie.
Fot. materiały prasowe

Do schroniska dla zwierząt Sopotkowo przyjechały psy z pseudohodowli w Somoninie koło Kartuz. Zostały odebrane właścicielowi 31 sierpnia br. przez inspektorów OTOZ Animals

Animalsi weszli na posesję, gdzie trzymane były psy, z nakazem Prokuratury Rejonowej oraz Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej w Kartuzach i Policji z Somonina. Zwierzęta przetrzymywane były w skrajnie złych warunkach, bez odpowiedniej karmy i wody, wszystkie zapchlone. Wiele uwiązanych na stałe, nie miało żadnego schronienia. W kojcach zalegały tygodniami odchody. Inspektorzy OTOZ Animals odebrali 78 maltretowanych psów. Zostały rozwiezione schronisk, część z nich przejęło Pogotowie dla Zwierząt. Cztery psy trafiły do Sopotkowa, gdzie zostały objęte opieką pracowników i wolontariuszy.

– Psy przyjechały do nas we wtorek, ostatniego dnia sierpnia, późnym wieczorem. Były głodne, przestraszone i bardzo brudne. Powoli dochodzą do siebie. Na razie muszą przejść 14 dniową kwarantannę a potem zostaną zaszczepione – mówi Anna Leppert, kierowniczka Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Sopotkowo

To nie pierwszy raz kiedy Sopotkowo pomaga pokrzywdzonym czworonogom. W połowie ubiegłego roku do sopockiego schroniska trafiło 10 psów przetrzymywanych w nieludzkich warunkach w warmińsko-mazurskich Radysach. Wszystkie zostały wówczas adoptowane i bardzo szybko znalazły nowe domy w Sopocie i Trójmieście.

–  Sopocianie maja pomaganie we krwi – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. – Jeśli ktoś rozważa przyjęcie do domu psa to zachęcam, by był to zwierzak ze schroniska. Nikt tak jak one nie odwzajemni uczucia jakim się je otacza w domu na który czekały. Nie kupujcie, adoptujcie – zachęca wiceprezydent Skwierawski. 

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Sopotkowo zostało otwarte latem 2018 roku przy ulicy Malczewskiego. Bezpieczne schronienie ma w nim na co dzień kilkadziesiąt psów i kotów. Osoby zainteresowane adopcją zwierzaka z sopockiego schroniska wszelkie informacje znajdą na profilu FB Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Sopotkowo. 3 października Sopotkowo zaprasza na Dzień Otwarty z okazji Światowego Dnia Zwierząt.

źródło: Sopot.pl