Zamknięcie fragmentu al. Niepodległości

Ostrzegawczy znak drogowy ustawiony na drodze.
Fot. Fotobank.PL/UMS

W najbliższy weekend odbędzie się remont fragmentu jezdni al. Niepodległości. Prace prowadzone będą na obu pasach w kierunku Gdyni, na odcinku ok 300 metrów od skrzyżowania z ul. Kasztanową (okolice KFC). Zamknięcie nastąpi w piątek 17 września ok godz. 17:30, ponowne otwarcie nastąpi w poniedziałek ok. godz. 6:00. Na czas remontu wyznaczono objazd.

Objazd poprowadzony będzie ul. Rzemieślniczą. Jadąc od strony Gdańska za stacją benzynową należy skręcić w prawo w ulicę Kasztanową, następnie wjechać w ul. Rzemieślniczą. Powrót na al. Niepodległości zaplanowany jest przed Sopocką Szkołą Wyższą przez łącznik ul. Rzemieślniczej i al. Niepodległości. O zalecanym objeździe informować będą znaki drogowe. By ruch odbywał się w miarę możliwości płynnie, na czas zmienionej organizacji ruchu przez ul. Rzemieślniczą, wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się.

Zmianie ulegnie również trasa komunikacji miejskiej. Objazd poprowadzony będzie ul. Kasztanową – Rzemieślniczą - Jana z Kolna – do Alei Niepodległości. Wyznaczone zostaną dwa przystanki autobusowe, pierwszy przy ul. Kasztanowej na wysokości stacji paliw, drugi na ul. Rzemieślniczej - na wysokości siedziby Polskiej Spółki Gazownictwa.

Prace remontowe prowadzone będą również w nocy. 

W tym roku  wyremontowano już fragmentów al. Niepodległości: w obu kierunkach na odcinku od ulicy 23 Marca do ul. Armii Krajowej, na skrzyżowaniu z ul. Wybickiego. Wraz z zaplanowanym na ten weekend odcinkiem oraz fragmentem remontowanej ulicy Malczewskiego koszt wszystkich prac wyniesie ok. 1,6 mln zł. Inwestycja zrealizowana została ze wsparciem finansowym subwencji ogólnej ministerstwa infrastruktury.

źródło: Sopot.pl