Uwaga na silny wiatr i sztorm

Duże fale na morzu. W tle sopockie molo.
Fot. Fotobank.PL/UMS

Meteorolodzy prognozują, że w nocy ze środy (22 września) oraz w czwartek może wystąpić bardzo silny wiatr, który może powodować sztorm.

Prognoza dotyczy strefy nadmorskiej. W godzinach nocnych z 22 na 23 września wiatr zacznie się wzmagać się i nad samym morzem będzie dość silny i porywisty, początkowo z kierunków północnych, przechodzący na południowo-zachodni.

W czwartek wiatr może nadal sie utrzymać. Prognozowany jest wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, nad samym morzem okresami silny od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 85 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

Apelujemy, by osoby, które nie muszą wychodzić z domów, w nich pozostały. Tych zaś, którzy muszą opuścić mieszkania, prosimy o zachowanie ostrożności. Unikajmy parków, skwerów porośniętych drzewami oraz ograniczmy odwiedziny cmentarzy.

Warto również zabezpieczyć rzeczy, które znajdują się na balkonach, by np. spadając nie wyrządziły komuś krzywdy. Parkując samochody zwracajmy uwagę na drzewa i wszystko inne, co może uszkodzić parkujące auto. Warto byśmy sami zadbali, choć w minimalnym stopniu, o bezpieczeństwo swoje i innych.

źródło: Sopot.pl