O śmierci w cyklu „Nowe życie”

Fot. materiały Goyki 3 Art Inkubatora

Na czwarte spotkanie z cyklu „Nowe życie” zaprasza Goyki 3 Art Inkubator. Gościem Juliusza Kurkiewicza będzie tym razem Katarzyna Boni. Rozmowa poświęcona będzie obecności śmierci w kulturze.

Podczas kolejnego spotkania z cyklu „Nowe życie”, które rozpocznie się o godzinie 18.00 w sobotę, 23 października, Juliusz Kurkiewicz rozmawiać będzie z Katarzyną Boni o tym, czy śmierć to wielka nieobecna kultury zachodu ostatnich kilkudziesięciu lat.

Tracąc prawo do umierania, tracąc ars moriendi, tracąc świadomość skończoności - straciliśmy poczucie zakorzenienia i naturalnego porządku rzeczy. Żyjąc w świecie nieśmiertelności tak naprawdę żyjemy w strachu. Nie chcemy do siebie dopuścić chaosu jakim jest życie, ani poczucia bezradności, żalu, żałoby, straty. A przecież to także część życia - jedna z najbardziej naturalnych, przydarzających się wszystkim nam. Coraz dotkliwiej odczuwamy brak rytuałów i symboli związanych ze śmiercią i żałobą. Te które znamy zanikły, wyczerpały się, stały się puste. Dlatego sięgamy po rytuały z innych kultur. Czy ukojenie w żałobie i akceptacja skończoności może przyjść ze Wschodu?

Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy. Zapisy poprzez portal evenea.pl

 

źródło: Sopot.pl