O przyszłości Europy. Trwa Europejskie Forum Nowych Idei

Fot. materiały prasowe

Jubileuszowa X edycja Europejskiego Forum Nowych Idei rozpoczęła się 20 i potrwa do 22 października. Podobnie jak w poprzednich latach EFNI odbywa się w Sopocie. To jedna z największych tego rodzaju konferencji w Europie Środkowo-Wschodniej.

Europejskie Forum Nowych Idei, tak jak poprzednie edycje, poświęcone będzie globalnym trendom, nowym ideom oraz przyszłości Europy. Główne tematy Forum to: odbudowa Europy po pandemii, Europejski Zielony Ład, rozwój cyfryzacji i rola Trójkąta Weimarskiego 30 lat po jego powołaniu. Przedstawiciele biznesu, charyzmatyczni mówcy, liderzy i decydenci oraz autorytety ze świata kultury i nauki podczas kilkudziesięciu wydarzeń, paneli, spotkań otwartych, kontrapunktów czy nocnych rozmów będą debatować o najważniejszych wyzwaniach dla biznesu i społeczeństw w zmieniającym się świecie, o globalnych trendach oraz o przyszłym kształcie Unii Europejskiej.

– Cieszę się, że dziesiąta edycja EFNI, podobnie jak poprzednie, odbywa się w naszym mieście – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Sopot po raz kolejny staje się forum wymiany myśli i idei ważnych dla całego zmieniającego się świata. Te spotkania przyciągają znakomitych ekspertów z wielu dziedzin. Warto tu być i wsłuchać się w ich głos – dodaje Jacek Karnowski.

Forum co roku gromadzi ponad tysiąc uczestników, przedstawicieli świata biznesu, nauki, kultury oraz administracji – polskiej i europejskiej. Wśród tegorocznych uczestników i panelistów EFNI są m.in. Jan Olbrycht, Paolo Gentiloni, Adam Bodnar, Jerzy Buzek, Frans Timmermans, Christa Schweng, Natalia Hatalska. Podczas sesji zamykającej tegoroczne Forum odbędzie się dyskusja o „Przyszłości świata według kobiet”, w której gościnnie weźmie udział Olga Tokarczuk, laureatka literackiej Nagrody Nobla. 

Europejskie Forum Nowych Idei organizowane jest od 2011 roku przez Konfederację Lewiatan przy współudziale BusinessEurope oraz Miasta Sopot. Ideą przyświecającą planowaniu pierwszej edycji EFNI było stworzenie platformy wymiany myśli i koncepcji służących polepszeniu środowiska życia i prowadzenia działalności gospodarczej. Podczas Forum poszukiwane są odpowiedzi na nowe, globalne wyzwania, a prowadzone dyskusje próbą znalezienia konstruktywnych rozwiązań wobec zmian zachodzących na świecie. Forum jest okazją do podzielenia się wiedzą, a także nawiązania relacji biznesowych z przedstawicielami firm z różnych krajów.

Lista prelegentek i prelegentów tegorocznego EFNI, a także program wydarzenia znajdują się na stronie EFNI.

źródło: Sopot.pl