Spotkanie z rezydentami AiR Goyki 3

Fot. materiały Goyki 3 Art Inkubatora

Chcesz poznać warsztat pracy muzyka, performera i artystki wizualnej? Zobaczyć efekty pracy dwumiesięcznej rezydencji na Goyki 3? W piątek, 29 października, Art Inkubator zaprasza na spotkania z zagranicznymi rezydentami. Początek o godzinie 18.00.

Paola Pilnik jest performerką i storytellerem z São Paulo w Brazylii. Jako aktor, scenarzysta i reżyser, Paola stara się prowokować publiczność poprzez performansy, które obalają normy. Paola (która używa „tatuś” jako zaimka płciowego) ukończył California Institute of the Arts z tytułem BFA w dziedzinie aktorstwa i kreatywnego pisania. Podczas rezydencji w Double Edge Theatre, tata opracował solowy spektakl Ithaca, którego premiera odbyła się w grudniu 2017 roku w Electric Lodge w Venice, USA. Stypendysta Flausen+ Young Artists in Residency 2020 oraz laureatka nagrody Tim Disney Prize for Excellence in the Storytelling Arts z 2017 roku za sztukę People Who Love Move Mountains. Ostatnie prace obejmują oryginalny utwór Banana Pride™ (English Theatre Berlin’s Expo Festival 2019), Political Voice Institute (kontynuowany projekt performatywny w Maxim Gorki Theater) oraz This is Not Wonderland (immersyjny Drag show w klubie Wilde Renate).

Obecnie pracuje nad dystopijnym serialem telewizyjnym Spaghetti Western i nowym solowym spektaklem 27 Club, przy wsparciu Fonds Darstellende Künste. Tatę można również regularnie spotkać w barach i klubach Berlina jako Mojo, Szwajcarskiego Połykacza Mieczy – część kolektywu Drag King Venus Boys.
Paola gra również na akordeonie i szyje, ale nie umie zbyt dobrze gwizdać.

Simone Karl
W swoich pracach Simone Karl (ur. 1989 w Neumarkt i.d.Opf, Niemcy) bada ludzką cielesność pomiędzy sprzecznością producent / konsument a egzystencjalną naturalnością. Obrazy zawsze napotykają na doświadczenia i momenty graniczne. Całkowita sztuczność – najczęściej tłumaczona za pomocą nieorganicznych, znalezionych przedmiotów – jest zestawiana z egzystencjalnymi pytaniami o feminizm, organiczne i materialne warunki fizyczności oraz powracającym pytaniem o transformację.

Jej językiem artystycznym jest kolekcjonowanie rzeczy i ich konceptualne przetwarzanie. Jako dziecko z rodziny rzemieślniczej, materiał, forma i przeznaczenie przedmiotu są dla artystki istotnymi środkami komunikacji – językiem haptycznym, który dzięki doświadczeniu w codziennym użytkowaniu może funkcjonować także poza językiem werbalnym. Z zebranych rzeczy i obiektów artystka konstruuje i rysuje instalacje, obiekty i kolaże. Procedury oparte na procesie i tymczasowe, specyficzne dla danego miejsca metody pracy często odgrywają główną rolę w jej twórczości. Jej prace były wystawiane w Niemczech, Włoszech, Belgii i Słowenii. Mieszka i pracuje w Hamburgu (Niemcy).

 

Czytaj również:

źródło: Sopot.pl