Autobusy linii 117 dojadą do dworca w Oliwie

Fot. Fotobank.PL/UMS

Poprawi się komfort przesiadek w Oliwie. Oprócz autobusów linii 143, od poniedziałku 22 listopada do dworca kolejowego dojadą też te oznaczone numerem 117.

Autobusy linii 117 i 143 w obu kierunkach kursować będą ulicami: Krzywoustego i Poznańską. Przystanek „Poznańska 02” w stronę Oliwy (znajdujący się przy ul. Piastowskiej) przeniesiony został na ul. Poznańską. Nowy przystanek „Oliwa PKP 05” ustawiono przy ul. Krzywoustego, naprzeciwko już istniejącego przystanku początkowego linii 143. Przystanki „Droszyńskiego” przy ul. Piastowskiej nie będą już funkcjonować.

– Mieszkamy w metropolii i sopocianie uczą się czy pracują w różnych miejscowościach – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. – Dojazd do Oliwy, do komunikacyjnego węzła, na pewno ułatwi im organizację podróży. 

Rozkłady jazdy dopasowano tak, by zapewnić równomierną częstotliwość kursowania autobusów oraz efektywne połączenia z dworcem kolejowym. Autobusy linii 117 i 143 obsługują również bardzo ważne połączenie centrum Sopotu z osiedlem Przylesie. Dlatego rozkłady jazdy zostały skorygowane w taki sposób, by poprawa w jednym miejscu nie skutkowała deregulacją rozkładu jazdy na innych odcinkach.

– Jednak spodziewamy się uwag od mieszkańców zarówno Gdańska, jak i Sopotu – mówi Sebastian Zomkowski, dyrektor ZTM w Gdańsku. – Wszystkie wnioski zostaną rozpatrzone. Nie wykluczamy drobnych poprawek nowej oferty przewozowej. 

źródło: Sopot.pl