Sopockie Spotkania Kobiet: Kobieta imigrantka

W sali podczas spotkania uczestnicy siedzą na krzesłach, na scenie trzy kobiety
Fot. Fotobank.PL/UMS

Już jutro, 23 listopada, zapraszamy na kolejne Sopockie Spotkania Kobiet. Tym razem mowa będzie o kobietach imigrantkach. Gościniami wiceprezydentki Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim będą: psycholożka dr Nataliia Tyshchenko, dziennikarka Iness Todryk-Pisalnik oraz Jarmiła Rybicka, socjolożka, aktywistka społeczna i założycielka Kuchni Konfliktu, bistro-sklepu tworzonego przez uchodźców i uchodźczynie.

Spotkanie odbędzie się 23 listopada o godz. 18.00 w Urzędzie Miasta Sopotu, sala nr 36. Zapraszam do udziału w spotkaniu na żywo lub do śledzenia rozmowy w mediach społecznościowych.

Nataliia Tyshchenko – psycholożka międzykulturowa, studia doktoranckie na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Zarządzania w Kijowie, wykładowczyni, edukatorka. Obecnie współpracuje z Sopockim Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców realizując projekt „Poznajmy się – od wykluczenia do integracji.

Iness Todryk-Pisalnik – dziennikarka z Grodna, zmuszona do dramatycznego opuszczenia kraju przez reżim Łukaszenki, obecnie mieszkająca w Sopocie, redaktorka polonijnego tygodnika „Głos znad Niemna na uchodźstwie” oraz portalu znadniemna.pl.

Jarmiła Rybicka – socjolożka, aktywistka społeczna i założycielka Kuchni Konfliktu, bistro-sklepu tworzonego przez uchodźców i uchodźczynie, które daje kluczowe wsparcie w budowaniu poczucia bezpieczeństwa oraz szansę podzielenia się osobistymi historiami i znakomitą kuchnią. Współpracowała m.in. z aktywistami z Białorusi, obrońcami praw człowieka w Hondurasie i Helsińską Fundacją Praw Człowieka. Aktualnie pomaga uchodźcom/czyniom uwięzionym na granicy polsko-białoruskiej. 

 

Spotkanie online będzie można śledzić w mediach społecznościowych:

Zapraszamy także do dołączenia do grupy Sopockie Spotkania Kobiet na Facebooku

 

źródło: Sopot.pl