Jak tworzyć podcasty? Warsztaty z Agnieszką Obszańską

Fot. materiały Goyki 3 Art Inkubator

Goyki 3 Art Inkubator zaprasza na teoretyczno-praktyczne warsztaty tworzenia podcastów. Spotkania, które odbędą się 26 i 27 listopada, poprowadzi Agnieszka Obszańska, teatrolożka i dziennikarka radiowa.

Podcast to forma publikacji dźwiękowej lub filmowej, wykorzystująca dźwiękowe lub mieszane formy dziennikarskie. Podczas trwających 8 godzin warsztatów uczestnicy nauczą się jak przygotować się do tworzenia podcastów, jak dokonać selekcji materiału, czym są parametry techniczne, jak oczyszczać dźwiękową „surówkę”, dowiedzą się czym jest dźwiękosfera.

Warsztaty odbędą się w siedzibie Goyki 3 Art Inkubatora przy ulicy Goyki 3 w Sopocie. Więcej informacji na stronie Goyki 3 Art Inkubator.

26 listopada, piątek
16.00-17.30
18.00-20.30 

27 listopada, sobota
9.00-11.00
11.30-13.30

Agnieszka Obszańska, teatrolożka z wykształcenia, dziennikarka z wyboru. Od kiedy pamięta połączona z radiem, najpierw jako słuchaczka, potem już po drugiej stronie. Zaczynała od Radia Łódź, po czym trafiła do „Trójki”, gdzie przez lata zajmowała się szeroko pojętą kulturą m.in.: w programach „Teren Kultura” i „Radiowy Dom Kultury”. Odwiedziła z mikrofonem prawie wszystkie kontynenty i relacjonowała najważniejsze, nie tylko te największe, festiwale i wydarzenia kulturalne w Polsce i poza nią. Opętana naturą dźwięku i świadoma mocy jaką niesie za sobą opowiadanie historii słowem i dźwiękosferą tworzy instalacje, podcasty, słuchowiska i inne formy dźwiękowe, bazujące m.in.: na rejestrowanych samodzielnie dźwiękach terenowych. Performatywne zwierzę kulturalne. Działa niezależnie na wielu frontach, a w Radiu 357 prowadzi program „Obszary”, na który zaprasza w każdą środę od godz. 15.00. 

źródło: Sopot.pl