Sopot w Wolnym Mieście Gdańsku. Wykład historyczny

Mapa Sopotu z napisem Zoppot.
Fot. Zbiory prywatne

Na wykład poświęcony Sopotowi w latach międzywojennych, gdy kurort był częścią Wolnego Miasta Gdańska, zaprasza Muzeum Sopotu. Spotkanie we wtorek, 14 grudnia, poprowadzi dr Jan Daniluk. Początek o godz. 17.00.

Słynna Opera Leśna i Festiwal Wagnerowski, organizowany co roku w lipcu Sopocki Tydzień Sportu, kontrowersyjne choć bardzo popularne w latach międzywojennych kasyno, Karnawał Sopocki - to tylko niektóre ówczesne atrakcje, które wpisały się w obraz Sopotu lat 20. i 30. i stały się nieodłącznymi elementami miasta, rozpoznawalnymi daleko poza jego granicami.

Podczas wykladu dr Jan Daniluk podejmie próbę szerszego przedstawienia funkcjonowania, rozwoju i znaczenia Sopotu w okresie międzywojennym, wykraczającą poza najbardziej rozpoznawalne obiekty czy wydarzenia. Na tle całego wolnego Miasta Gdańska przedstawiony zostanie m.in. obraz demograficzny Sopotu, jego scena polityczna, gospodarka, warunki życia mieszkańców i nowe funkcje nadane miastu po 1919 roku. Zapraszamy do Muzeum Sopotu we wtorek, 14 grudnia, początek o godzinie 17.00. Na wykład obowiązują zapisy pod numerem 58 551 22 66.

źródło: Sopot.pl