Karta Sopocka zastąpi Kartę Mieszkańca

Fot. Ewelina Wołejko

Od 1 maja sopocianie, studenci sopockich uczelni partnerskich oraz nasi nowi mieszkańcy z Ukrainy będą mogli otrzymać nową Kartę Sopocką. Dzięki niej zyskają wiele udogodnień, upustów i rabatów w instytucjach miejskich i punktach usługowych w mieście. Nowa wersja karty będzie gwarantować zniżkę w sopockiej Strefie Płatnego Parkowania i darmowe wejścia na molo przez cały rok.

Nowa Karta Sopocka zastąpi dotychczasową Kartę Mieszkańca, która zachowa swoją ważność do końca 2022 roku. Karta Mieszkańca będzie aktywna z dotychczasowymi pakietami, ale nie będzie możliwości dodania do niej nowych zniżek i funkcjonalności.

– Gorąco zachęcamy naszych mieszkańców, którzy rozliczają PIT w sopockiej skarbówce do wyrobienia Karty Sopockiej dla siebie i dzieci znajdujących się pod ich opieką. Kartę Sopocką będą mogli wyrobić też studenci uczelni wyższych, będącymi członkami Sopockiej Organizacji Turystycznej. Pakiet darmowych wejść i zniżek otrzymają też osoby zarejestrowane w Centrum Wsparcia Ukrainy w Sopocie – wylicza Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu i dodaje: – Wyrobienie karty nic nie kosztuje.

Karta Sopocka będzie dostępna w trzech pakietach:

  • Pakiet Mieszkańca,
  • Pakiet Studenta,
  • Pakiet Wsparcia Ukrainy.

Dodatkowy Pakiet Parkingowy będą mogli dodatkowo aktywować posiadacze Pakietu Mieszkańca. Pakiet Parkingowy umożliwi 50% zniżkę na pierwszą godzinę postoju w sopockiej Strefie Płatnego Parkowania.

– Zniżka będzie weryfikowana przez nowe parkometry, które umożliwią również płatności kartami płatniczymi, gotówką, aplikacjami i blikiem – podkreśla Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. – Nowe udogodnienia powinny zatem zmobilizować, szczególnie zmotoryzowanych sopocian, do wyrobienia Karty Sopockiej. To cenne udogodnienie w sytuacji, gdy potrzebujemy zaledwie kilku minut np. na skorzystanie z paczkomatu – dodaje wiceprezydent.

Co można zyskać dzięki Karcie Sopockiej:

  • bezpłatne wejścia na molo przez cały rok,
  • 50% zniżkę na pierwszą godzinę postoju na terenie Sopockiej Strefy Płatnego Parkowania (do wykorzystania 1 x dziennie),
  • promocje na bilety wstępu do wybranych muzeów i teatrów,
  • ulgi przy wejściówkach do wybranych obiektów oraz na wydarzenia rekreacyjno-sportowe,
  • rabaty w lokalach gastronomicznych, pensjonatach, hotelach oraz gabinetach SPA,
  • upusty na wybrane usługi, świadczone przez sopockie firmy.

Jak wyrobić Kartę Sopocką

Karta Sopocka będzie dostępna zarówno w postaci aplikacji na smartfon (do pobrania za darmo na APP Store lub Google Play), jak i w tradycyjnej plastikowej wersji. Każdy może zatem zdecydować, w jakiej formie będzie użytkował Kartę. Do wyrobienia karty potrzebny jest dokument potwierdzający np. pierwsza strona PIT-a lub innego dokumentu wskazanego w Regulaminie oraz zdjęcie twarzy.

Kartę Sopocką można wyrobić samodzielnie przez Internet na stronie Karty Sopockiej

Internetowo:

KROK 1: Przygotuj skan dokumentu potwierdzającego, np. pierwszej strony formularza PIT lub innego dokumentu wskazanego w Regulaminie dostępnym na www.karta.sopot.pl.

KROK 2: Przygotuj fotografię twarzy w formacie .jpeg lub .png nie większą niż 5 MB.

KROK 3: Zarejestruj się na www.karta.sopot.pl, a następnie wypełnij WNIOSEK, wybierając odpowiednio:

Pakiet Mieszkańca, Pakiet Studenta lub Pakiet Wsparcia Ukrainy i załącz skan dokumentu potwierdzającego i fotografię.

KROK 4: Po weryfikacji dokumentów (do 10 dni roboczych), otrzymasz potwierdzenie na podany przy rejestracji adres e-mail lub nr telefonu.

KROK 5: Kartę w wersji mobilnej aktywuj po zalogowaniu się do aplikacji „Karta Sopocka" (do pobrania za darmo na App Store lub Google Play) lub odbierz plastikową kartę w Punkcie Obsługi Karty przy ul. Dworcowej 4 w Sopocie.

Stacjonarnie:

Osobom, które nie posiadają Internetu, rekomendujemy wyrobienie karty z pomocą pracownika Punktu Obsługi Karty przy ul. Dworcowej 4 w Sopocie (czynnym od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00). W Punkcie zapewniamy również obsługę w języku ukraińskim.
Uwaga! Od 1 do 6 maja br. Punkt Obsługi Karty będzie czynny w godz. 9.00-17.00.

KROK 1: Zabierz ze sobą dokument potwierdzający, np. pierwszą stronę formularza PIT (lub inny dokument wskazany w Regulaminie w pkt.1)

KROK 2: Zabierz zdjęcie legitymacyjne lub fotografię twarzy zapisaną na pendrivie w formacie .jpeg lub png, nie większą niż 5 MB.

KROK 3: Przyjdź do Punktu Obsługi Karty przy ul. Dworcowej 4 w Sopocie, gdzie pracownik wypełni z Tobą wniosek i aktywuje wybrany pakiet.

KROK 4: Po zakończonej aktywacji pracownik pomoże Ci zainstalować aplikację Karty Sopockiej na telefon lub wręczy plastikową wersję Karty.

–  Posiadacze Karty Sopockiej będą mogli korzystać ze zniżek, rabatów u ponad 50 Partnerów Karty – mówi Katarzyna Wasiniewska-Krupa, specjalista ds. Karty Sopockiej z Sopockiej Organizacji Turystycznej. – Wśród nich są m.in. Muzeum Sopotu, Teatr Atelier, Państwowa Galeria Sztuki, Polska Filharmonia Kameralna Sopot, obiekty rekreacyjno-sportowe, hotele, restauracje, salony SPA oraz obiekty usługowe. Każdy z tych obiektów będzie oznaczony naklejką z napisem „Tu honorujemy Kartę Sopocką”, przeszkoleni pracownicy będą weryfikować posiadaczy karty, aby przyznać odpowiednią im odpowiednią zniżkę.

Lista partnerów z dnia na dzień się powiększa, warto więc sprawdzać na stronie Karty Sopockiej, które obiekty będą oferować nowe rabaty.

Regulamin Karty Sopockiej (w wersji polskiej i ukraińskiej) znajduje się na stronie Karty Sopockiej

 

 

źródło: Sopot.pl