Remonty i przebudowy dróg  

Znaki drogowe przy robotach na drodze
Fot. Anna Rezulak/KFP

Od 23 do 28 maja zaplanowane są remonty i prace drogowe, które mogą powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

Trwa przebudowa ul. 3 Maja. W pierwszym etapie przebudowywany jest fragment od ul. Grunwaldzkiej (bez skrzyżowania) do ul. Jana III Sobieskiego. Remontowany fragment w całości wyłączony jest z ruchu.

Ul. Książąt Pomorskich na odcinku od ul. Jana III Sobieskiego do ul. Kazimierza Wielkiego ma odwrócony kierunek ruchu.  Objazdy poprowadzone są ulicami: Kościuszki i Chopina oraz Grunwaldzką. O szczegółach informują znaki.

Zakończyła się rozbiórka nawierzchni przebudowywanego fragmentu, zdemontowana została sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Sobieskiego. Trwa przebudowa sieci wodociągowej, kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Na bieżąco usuwane są kolizje z siecią gazową.

 
Roboty brukarskie:

  • ul. Chopina, od ul. Dąbrowskiego do ul. Grunwaldzkiej  –  remont chodnika, zajęcie dawnego pasa postojowego. Prace potrwają do wtorku;
  • ul. Grunwaldzka – chodnik przed ul. Kordeckiego – zajęcie prawego pasa jezdni w stronę Gdyni – prace rozpoczynają się od środy;
  • al. Niepodległości – trwa przebudowa zatoki autobusowej na wysokości ul. Smolnej. Prace powodują zajęcie prawego pasa jezdni w stronę Gdyni.

Trwa remont schodów prowadzących do ul. Lipowej. W tym tygodniu kontynuowane będą prace ziemne, związane z budową nowego muru oporowego oraz prace związane z odwodnieniem baszt. Prace nie powinny powodować utrudnień w ruchu.

W tym tygodniu zaplanowane są cięcia sanitarne suchych gałęzi drzew rosnących przy ul. Okrzei. Prace, o ile pogoda pozwoli, odbywać się będą w godz. 6.00-15.00 i mogą wiązać się z chwilowymi utrudnieniami.

Zakończyły się odbiory placów zabaw po remoncie: przy stawie Reja, ul. Armii Krajowej (plac zabaw dla dzieci młodszych) i przy ul. Okrężnej (schody i zjeżdżalnia rynnowa). Miejsca udostępnione są już do użytku.

Prosimy o dostosowanie się do obowiązujących zmian w ruchu, o których informują znaki.

źródło: Sopot.pl