Artyści Niepodległej. Spotkanie z prof. Poprzęcką

Artyści Niepodległej to wyjątkowe spotkanie z prof. Marią Poprzęcką, wielkim autorytetem w dziedzinie historii sztuki. Odbędzie się 18 maja, o godz. 19.00, w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Tematem tym razem będą biografie i artystyczne dokonania kilku wybranych artystów z dziejów polskiej sztuki XX wieku, którzy w swych poszukiwaniach, zachowali rys najbardziej indywidualny.

To autorska propozycja, nikt wcześniej nie spoglądał na dzieje naszej sztuki w taki właśnie sposób. Ten wybór ma charakter skrajnie subiektywny i na tym właśnie polega jego siła, bo poznamy również osobisty wybory i oceny autorki. Nie znamy wszystkich nazwisk, ale wymieńmy choć kilka z nich: Zofia Stryjeńska, Stanisław Szukalski, Jacek Sempoliński...

Resztę z nich poznają wszyscy ci, którzy przybędą na spotkanie w PGS.

Wydarzenie organizowane jest w ramach sopockich obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz stulecia uzyskania praw wyborczych przez Polki.

 

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...