Kulturalny Sopot

Literacki Sopot bez wsparcia Ministerstwa Kultury

Jeden z największych literackich festiwali w Polsce, Festiwal Literacki Sopot, nie dostanie finansowego wsparcia z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dotacje miały być przyznane w ramach programu „Promocja czytelnictwa”. Ministerstwo odrzuciło również wnioski o dofinansowanie wydarzeń organizowanych przez inne pomorskie instytucje kultury.

III Triennale Sztuki Pomorskiej

Już po raz trzeci Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie zaprasza na Triennale Sztuki Pomorskiej. Wernisaż odbędzie się 15 lutego o godz. 19.30 i towarzyszyć mu będzie ogłoszenie wyników konkursu. Wystawę będzie można oglądać codziennie od wtorku do niedzieli w godz. 11.00-19.00.

Artystyczny Hyde Park w Dwóch Zmianach

Malujesz, rysujesz, zajmujesz się grafiką i chcesz zobaczyć swoją pracę na wystawie? To możliwe! Przynieś ją do 12 lutego do Dwóch Zmian (ul. Bohaterów Monte Cassino 31). Wystawa jest dla wszystkich, każdy może liczyć na ekspozycję.

Sikorski i Suchocka w Sopotece

Na dwa ciekawe spotkania autorskie zaprasza w lutym Sopoteka. Radosław Sikorski będzie gościem 9 lutego, a 16 lutego będzie szansa na spotkanie z Hanną Suchocką. Oboje opowiedzą o swoich najnowszych książkach. Spotkania rozpoczną się o godz. 12.00.

Rozśpiewane bajkowe podróże

Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza na muzyczny poranek z okazji rozpoczynających się ferii. W samo południe, w niedzielę 10 lutego, w Sali Koncertowej PFK Sopot odbędzie się koncert familijny pt. „Bajkowe podróże”.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...