Kulturalny Sopot

Czerwony kapturek walczy w konkursie

„Czerwony kapturek w gotik stajlu”, spektakl uliczny prezentowany w ubiegłym roku na molo w Sopocie w ramach cyklu Mololo, został finalistą „The Best Off”, ogólnopolskiego konkursu na najlepszy spektakl teatru niezależnego. Konkursowe pokazy odbędą się w marcu, w Teatrze na Plaży, aż czterokrotnie.

Literacki Sopot z europejskim znakiem jakości!

Przygotowania do brytyjskiej edycji festiwalu Literacki Sopot idą pełną parą, a tymczasem wydarzenie otrzymało znak jakości EFFE Label, przyznawany przez sieć europejskich festiwali EFFE. To symbol przynależności do prestiżowej grupy wyjątkowych i innowacyjnych europejskich wydarzeń kulturalnych.

Rainer Kern kuratorem Sopot Jazz Festival 2019

Ogłoszenie daty festiwalu zbiegło się z ogłoszeniem nowego kuratora. Rainer Kern odpowiada za program tegorocznej edycji Sopot Jazz Festival, który odbędzie się w dniach 10-13 października 2019 r. w Sopocie.

Passent i tatuaże. Sopoteka w marcu

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na dwa bardzo ciekawe spotkania. 2 marca gościem będzie Agata Passent, dziennikarka, felietonistka, pisarka.  A 8 marca spotkanie z autorką i uczestniczkami projektu „Pokaż swój znak”.

Literacki Sopot: spotkanie z Jeffreyem Archerem już w maju

Mocny akcent jako wprowadzenie do  tegorocznego Festiwalu Literacki Sopot. 4 maja br., o godzinie 17.00 na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie odbędzie się spotkanie z Jeffreyem Archerem, którego najnowsza powieść „I tak wygrasz”, niedawno ukazała się w Polsce. Wizyta pisarza to zapowiedź brytyjskiej edycji festiwalu, który odbędzie się w dniach 15-18 sierpnia 2019 r.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...