Kulturalny Sopot

Nadciągają Sztormy! Głosuj na sopockie wydarzenia i sportowców 2018

Festiwal Literacki Sopot, widowisko muzyczne Sopot ’68 Re_Make, Anna Kiełbasińska i Paweł Tarnowski – oto sopockie nominacje w 14. plebiscycie „Pomorskie Sztormy”. Do 18 marca na stronie www.pomorskiesztormy.pl można oddawać głosy. A więc do dzieła! Wspomóżmy nasze sopockie wydarzenia i sportowców!

Czerwony kapturek walczy w konkursie

„Czerwony kapturek w gotik stajlu”, spektakl uliczny prezentowany w ubiegłym roku na molo w Sopocie w ramach cyklu Mololo, został finalistą „The Best Off”, ogólnopolskiego konkursu na najlepszy spektakl teatru niezależnego. Konkursowe pokazy odbędą się w marcu, w Teatrze na Plaży, aż czterokrotnie.

Literacki Sopot z europejskim znakiem jakości!

Przygotowania do brytyjskiej edycji festiwalu Literacki Sopot idą pełną parą, a tymczasem wydarzenie otrzymało znak jakości EFFE Label, przyznawany przez sieć europejskich festiwali EFFE. To symbol przynależności do prestiżowej grupy wyjątkowych i innowacyjnych europejskich wydarzeń kulturalnych.

Rainer Kern kuratorem Sopot Jazz Festival 2019

Ogłoszenie daty festiwalu zbiegło się z ogłoszeniem nowego kuratora. Rainer Kern odpowiada za program tegorocznej edycji Sopot Jazz Festival, który odbędzie się w dniach 10-13 października 2019 r. w Sopocie.

Passent i tatuaże. Sopoteka w marcu

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na dwa bardzo ciekawe spotkania. 2 marca gościem będzie Agata Passent, dziennikarka, felietonistka, pisarka.  A 8 marca spotkanie z autorką i uczestniczkami projektu „Pokaż swój znak”.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...