Sopot moje miasto

Sopoccy policjanci gotowi na sezon

Mobilny komisariat na ulicach miasta oraz dziecięciu dodatkowych policjantów, którzy w sezonie letnim wspomogą sopockich funkcjonariuszy – oto rozwiązania, które poprawią bezpieczeństwo w mieście.

Dla spragnionych – zdrowa sopocka woda

Mimo bardzo chłodnej wiosny wszyscy mamy nadzieję, że lato w kurorcie będzie piękne i słoneczne. Stąd pomysł, by uruchomić w mieście punkty, w których spragnieni będą mogli napić się czystej, zdrowej sopockiej wody.

Legalne obiekty noclegowe w Sopocie

Zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Sopotu każda firma czy osoba, która prowadzi działalność związaną z wynajmem pokoi, kwater i apartamentów zobowiązana jest do pobrania opłaty uzdrowiskowej od nocującego turysty. Fundusze te przeznaczane są na rozwój uzdrowiska.

Dziki w mieście – jak się zachować

Aglomeracja trójmiejska boryka się w tym sezonie z zaskakująco wysoką populacją dzików. Zwierzęta można spotkać nie tylko podczas spaceru w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, ale niestety coraz częściej również na ulicach i pod budynkami mieszkalnymi, również w Sopocie.

SKM Sopot Kamienny Potok po nowemu

W najbliższych latach teren w sąsiedztwie przystanku SKM Sopot Kamienny Potok zmieni swoje oblicze. 25 kwietnia 2017 r. prezydent Jacek Karnowski podpisał w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego umowę o dofinansowanie dla projektu „Budowa węzła integracyjnego Sopot Kamienny Potok wraz z trasami dojazdowymi”. Projekt otrzymał ponad 14,5 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...