Sopot moje miasto

Hojni sopocianie

Sopocianie po raz kolejny pokazali solidarność i hojność. Podczas Koncertu dla Mieszkańców, który odbył się 10 września w Operze Leśnej, wolontariusze zbierali do puszek datki na pomoc dla poszkodowanych w sierpniowej wichurze na Kaszubach. Uzbierane 5 463,30 zł zostanie przekazane na pomoc mieszkańcom Brus.

Budżet Obywatelski – czas na decyzję

W poniedziałek, 18 września, już po raz siódmy, rozpoczyna się głosowanie na projekty zgłoszone w ramach Sopockiego Budżetu Obywatelskiego. W tegorocznej edycji mamy: 61 projektów lokalnych w 4 okręgach konsultacyjnych oraz 34 zadania ogólnomiejskie. Głosowanie potrwa do 2 października.

Prezydent Sopotu przeciwny wycince topoli czarnej

Konserwator Zabytków Miasta Sopotu dwukrotnie odmówił wycinki 25-metrowej topoli czarnej, rosnącej w centrum miasta, na terenie siedziby jednego z oddziałów SKOK, sąsiadujących z Sopot Centrum. Obszar ten wpisany jest do rejestru zabytków.

Odmień swoją głowę – schizofrenia – nie oceniaj!

Przejście przez symboliczne drzwi do tolerancji, które staną na Placu Przyjaciół Sopotu, rozpocznie 17 września 2017 r. obchody Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie. Wydarzenia towarzyszące akcji potrwają na całym Pomorzu do 22 września.

Smaczna i zdrowa woda… wcale nie sodowa

W Sopocie piję wodę z kranu! Pod tym hasłem oddano do użytku źródełka wody pitnej w sopockich szkołach.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...