Koniec sezonu Roweru Trójmiejskiego 2013

20 listopada odbyło się oficjalne zamknięcie tegorocznego, premierowego sezonu Roweru Trójmiejskiego w Sopocie.


20 listopada odbyło się oficjalne zamknięcie tegorocznego, premierowego sezonu Roweru Trójmiejskiego w Sopocie. Zaledwie 3 miesięcy jego funkcjonowania (od 5 września br.) skorzystało z niego ponad pół tysiąca osób, a liczba wypożyczeń przekroczyła 3000!

„To wielki sukces” – mówił podczas spotkania z dziennikarzami Wiceprezydent Sopotu Bartosz Piotrusiewicz – „Statystyki pokazują, że udało nam się stworzyć alternatywny dla samochodu i autobusu sposób komunikacji w mieście. Blisko 80% wszystkich podróżujących stanowili mieszkańcy Sopotu, co jest dla nas największą satysfakcją”.
Najchętniej korzystano z wypożyczalni na Brodwinie i przy SKM Kamienny Potok. Dużą popularnością cieszyły także stacje przy Placu Przyjaciół Sopotu i na Osiedlu Mickiewicza.

Z okazji zakończenia tegorocznego sezonu nagrodziliśmy użytkownika, który najczęściej korzystał z systemu. Pan Mateusz wypożyczył RT aż 112 razy! W nagrodę otrzymał od Miasta żółtą koszulkę lidera i pakiet gadżetów miejskich, a firma Nextbike uhonorowała go dyplomem i Złotą Kartą, która została zasilona kwotą pieniężną do wykorzystania w każdym mieście, gdzie działa Nextbike.
„Rowerem Miejskim poruszam się z domu do pracy i z pracy do domu. Do tej pory jeździłem autobusem, dla którego Rower Trójmiejski okazał się bardzo ciekawą alternatywą. Cieszę się, że coś takiego powstało w naszym mieście i już nie mogę się doczekać kolejnego sezonu, kiedy znowu będzie można skorzystać z rowerów” – mówił podczas rozmów z dziennikarzami.

Serdecznie gratulujemy panu Mateuszowi i wszystkim, którzy w tym sezonie skorzystali z systemu oraz zapraszamy do podróży Rowerem Trójmiejskim w przyszłym roku! Startujemy już w marcu!

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...