Czyste powietrze – zdrowy wybór

Sprawdź ofertę na swoje nowe źródło ciepła

Prosimy naszych Wnioskodawców i Beneficjentów o rozwagę w wyborze dostawcy i firmy instalacyjnej do wykonania wymiany źródła ciepła z dofinansowaniem programu „Czyste Powietrze”. Płacicie Państwo za zakup i montaż nowego źródła ciepła np. pompy ciepła – i refinansujecie zrealizowane zadanie z przyznanej i należnej Wam dotacji w ramach programu „Czyste Powietrze”.

Zaproszenie na webinar “Akademia Czystego Powietrza 2023”

Jeśli planujesz termomodernizację domu lub chcesz się dowiedzieć, na co można dostać dofinansowanie w Programie “Czyste Powietrze”, zapisz się na bezpłatny webinar #AkademiaCzystegoPowietrza2023, który odbędzie się online 22 czerwca o godz. 10.

Konkurs „Mój Dom z Klimatem"

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaprasza mieszkańców domów jednorodzinnych do udziału w konkursie „Mój Dom z Klimatem". Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe m. in. rowery, tablety, smartwatche i słuchawki.  

Ważny komunikat w sprawie nieuczciwych ofert kierowanych do Wnioskodawców programu „Czyste Powietrze”

W związku z informacjami o nieuczciwych wykonawcach, którzy proponują wykonanie prac dofinansowanych z Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” informujemy, iż Beneficjent dokonuje wyboru wykonawcy/ów realizujących usługi, dostawy, roboty budowalne w ramach przedsięwzięcia na własne ryzyko.

Zmiany w programie „Czyste Powietrze”

Od 3 stycznia 2023 roku weszły w życie zmiany w programie „Czyste Powietrze”. Zwiększono progi dochodowe uprawniających do podwyższonego poziomu dofinansowania i wprowadzono dodatkowe dofinansowanie dla tych, którzy przeprowadzą kompleksową termomodernizację budynku. Beneficjenci programu nie tylko uzyskają bezpieczeństwo cieplne dla swoich domowników, ale docelowo będą płacić mniej za ciepło. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...