Fundusze europejskie

Metropolia apeluje o sprawiedliwy podział funduszy europejskich

Stowarzyszenie samorządowe Obszar Metropolitalny Gdański Gdynia Sopot, na walnym zebraniu swoich członków, wystosowało apel o sprawiedliwy i transparentny podział funduszy europejskich na najbliższych siedem lat. Nowy, niejasny podział środków zaproponowany przez Ministerstwo Polityki Regionalnej spowoduje, że w latach 2021-2027 nasz region może otrzymać o 600 mln euro mniej niż w latach poprzednich.

Samorządowcy o uczciwym podziale środków unijnych

W Senacie RP odbyła się dzisiaj konferencja prasowa prezentująca wspólne stanowisko przedstawicieli Senatu RP i samorządowców w sprawie projektu ustawy o Agencji Spójności i Rozwoju oraz uczciwego rozdziału środków unijnych. Proponowana ustawa ma regulować zadania i zasady działania Agencji Spójności i Rozwoju w zakresie zarządzania niektórymi funduszami Unii Europejskiej. Celem jest zapewnienie efektywnego, politycznie bezstronnego, profesjonalnego, opartego na współdziałaniu rządu i administracji rządowej oraz samorządu terytorialnego programowania i zarządzania środkami finansowymi z budżetu Unii Europejskiej. Zarządzanie to ma się odbywać w dialogu z partnerami społecznymi i gospodarczymi.

Projekt TABASCO – stop cyberprzemocy wśród młodzieży

Hejt, agresja elektroniczna, cyberprzemoc… Atak wymierzony w drugą osobę w sieci może zacząć się od kliknięcia „lubię to” pod prześmiewczym zdjęciem lub memem, od złośliwego komentarza pod czyimś postem czy relacji w mediach społecznościowych. Zjawisko staje się coraz powszechniejsze. Młodzi ludzie (i nie tylko) często nie mają świadomości, że część ich działań może być przejawem właśnie takiej agresji.

Zespół Szkół Handlowych po remoncie i z nowym wyposażeniem

Uczniowie, którzy kształcą się w Sopocie w kluczowych branżach: logistyka i motoryzacja oraz ICT i elektronika, mają teraz do dyspozycji nowocześnie wyposażone pracownie. Dzięki unijnemu dofinansowaniu także budynek ZSH przy ul. Wejherowskiej przeszedł gruntowny remont.

Budowa najdłuższego woonerfu w Polsce – zmiany organizacji ruchu

Rozpoczynająca się przebudowa kwartału ulic: Parkowa – Kordeckiego – al. Wojska Polskiego – Kilińskiego, to realizacja pierwszej strefy woonerf w Sopocie. Ulice i chodniki zostaną przebudowane tak, aby były bardziej przyjazne dla pieszych, nowe oświetlenie i zieleń poprawią walory estetyczne okolicy. Ważną częścią robót będzie także budowa systemu odprowadzenia wody deszczowej, przebudowa sieci gazowej oraz uporządkowanie pozostałej infrastruktury podziemnej.  

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...