Fundusze europejskie

Specjaliści doradzą w sprawie funduszy europejskich

Osoby zainteresowane uzyskaniem informacji na temat możliwości wsparcia z funduszy europejskich mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji. Pierwszy dyżur specjalisty już 22 września w Urzędzie Miasta Sopotu.

Zakończyły się żeglarskie wakacje w ramach projektu „Pomorskie żagle wiedzy – Sopot”

W ramach projektu „Pomorskie żagle wiedzy – Sopot” w okresie wakacyjnym zrealizowano 4 turnusy półkolonii oraz tematyczne warsztaty żeglarskie. Z oferty skorzystało ponad 80 uczniów szkół podstawowych z Sopotu.

Dolny Sopot z nowymi lampami

Zakończyła się modernizacja oświetlenia ulicznego w Dolnym Sopocie. Inwestycja realizowana była od 2018 r., w jej ramach w Sopocie wymienionych zostało 791 punktów świetlnych. Nowe latarnie zużywają mniej prądu, wpłyną również na ograniczenie emisji CO2.

Wesoła parada, występy, zabawy dla całych rodzin. W sobotę otwieramy woonerf!

Zapraszamy na otwarcie sopockiej strefy woonerf, połączone z paradą i festynem dla rodzin. Uroczystość rozpocznie się w sobotę, 11 czerwca, o godzinie 12.00 na ul. Parkowej (skrzyżowanie z ul. Kordeckiego). Następnie radosną paradą przejdziemy w kierunku Muzeum Sopotu. Tam – na ul. Poniatowskiego i w ogrodzie muzeum zaplanowano rodzinny festyn, który potrwa do godziny 15.30. W programie m.in. gry i zabawy dla dzieci i rodzin, występy wokalne i taneczne, warsztaty kreatywne.

Ogród deszczowy, czyli jak szanować wody opadowe

Ekologiczna edukacja w praktyce: przy Szkole Podstawowej nr 1 powstał ogród, który ma pokazywać uczniom, jak wodę z opadów można wykorzystać do utrzymania zieleni. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję samodzielnie posadzić rośliny w nowym szkolnym ogrodzie.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...