Fundusze europejskie

Nabór pracowników do nowego żłobka

Dyrekcja żłobka „Puchatek” poszukuje pracowników do swojej filii, nowo powstającej placówki przy ul. Obodrzyców 18.

Rozszerzony pakiet wsparcia dla opiekuna osoby niesamodzielnej

Pakiet rehabilitacyjno-leczniczy dla opiekuna, szkolenia z zakresu pielęgnacji osoby niesamodzielnej, grupa wsparcia czy wizyty domowe psychologa, to dodatkowe formy wsparcia jakie Miasto Sopot oferuje opiekunom rodzinnym.  

Nasza przyszłość w Europie

Międzynarodowa debata, w której 1 października 2021 r. uczestniczyli uczniowie ze szkół ponadpodstawowych w Sopocie oraz młodzież z miast partnerskich Sopotu – Ratzeburga w Niemczech i Naestved w Danii, odbyła się w II LO i dotyczyła przyszłości w Europie widzianej oczami młodzieży. W spotkaniu udział wzięło po 20 uczniów z każdego z miast.

Węzeł integracyjny Sopot Kamienny Potok

Zakończyła się budowa węzła integracyjnego Sopot Kamienny Potok wraz z trasami dojazdowymi. W ramach projektu współfinansowanego ze środków unijnych wykonano min. pętlę autobusową Sopot Kamienny Potok, dwa ronda w ciągu ul. Wejherowskiej, miejsca postojowe w pobliżu stacji SKM, przebudowano chodniki oraz jezdnie, przebudowano skrzyżowanie al. Niepodległości z ul. Malczewskiego.

Seniorze, skorzystaj z nowoczesnej teleopieki

Trwa nabór 100 seniorów – mieszkańców Sopotu, którzy korzystać będą z nowoczesnego systemu teleopieki nad najstarszymi mieszkańcami miasta. Uczestnicy otrzymają specjalne tablety, które oprócz całej gamy stymulujących zadań logicznych dostosowanych do możliwości seniorów, będą umożliwiały także np. wyłapanie pierwszych zmian chorobowych oraz wezwanie pomocy w sytuacjach awaryjnych. Uwaga! Nabór zostaje wydłużony do 14 września.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...