Sopot moje miasto

Bezpieczniej w Sopocie – nowa karetka w taborze sopockiego pogotowia

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Miejska Stacja Pogotowia Ratunkowego z Przychodnią w Sopocie wzbogaciła się o nową karetkę ratunkową. Pojazd został włączony do istniejącej floty i już służy potrzebującym.

Nowa ul. Parkowa – przyjdź na spotkanie

Miasto przygotowuje projekt rewitalizacji ul. Parkowej oraz ulic do niej prostopadłych. Przebudowa dotyczyć będzie zarówno sieci podziemnych, jak i wyglądu i zasad funkcjonowania samej ulicy.

Amfibia dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Z myślą o różnych potrzebach swoich mieszkańców Sopot kupił sprzęt umożliwiający wjazd do wody i kąpiel osobom niepełnosprawnym. Specjalny wózek-amfibia jest wyposażony w szerokie koła i pływaki, co pozwala na unoszenie się na wodzie. Wózek jest wciągany do wody pod nadzorem Sopockiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego, na terenie miejskiego kąpieliska strzeżonego przy wejściu nr 23.

Bezprawna okupacja sopockich kortów – pseudoochroniarze zamiast grających dzieci i zawodników, odwołane prestiżowe turnieje!

– Niestety dla osób nielegalnie okupujących korty dobro tenisa nie jest żadną wartością – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Z pięknych sopockich kortów nie mogą korzystać grający w Sopocie tenisiści, od dzieci po seniorów, a ponad stuletnia tradycja turniejowa, którą w ostatnich latach stopniowo odbudowywaliśmy wspólnie z Sopot Tenis Klub, została brutalnie przerwana.

Uchwała krajobrazowa – spotkanie z przedsiębiorcami

Spotkanie z przedsiębiorcami w sprawie sopockiej uchwały krajobrazowej odbędzie się w środę, 20 czerwca, w sali 36 Urzędu Miasta. Początek o godz. 16.00.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...