UNICEF - Sopot - wspólnie

Uchwycić najlepszy moment – warsztaty foto/video w Sopockich Domach Sąsiedzkich

Od czerwca do końca sierpnia 2023 r. młodzież z Polski, Ukrainy i Białorusi spotykała się na warsztatach, podczas których uczyli się fotografii, nagrywania filmów i poznawali różnorodne techniki wykorzystywania social mediów. Zajęcia zorganizowane został przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF).

Привіт молоді моряки!

Тривають канікули, тож запрошуємо дітей та підлітків із Сопота в віці 10-18 років для навчальних круїзів на яхті «Альф», тобто «Канікули під вітрилами» 2023. Цього року плаваємо до 31 серпня.

Z piłką od najmłodszych lat. Turniej dla dzieci na sopockiej plaży

Ponad 400 młodych piłkarzy w wieku od 7 do 10 lat wzięło udział w turnieju Sopot Beach Soccer Cup. O palmę pierwszeństwa rywalizowało ponad 40 drużyn. Wszystko rozegrało się w dniach 17-18 czerwca 2023 r. Turniej zorganizowany został przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF), nad wszystkim czuwał sopocki MOSiR.

Akcja Przygoda z Meandrem

Możliwości niezapomnianego spędzenia maja stworzyła dzieciom Fundacja Profilaktyki i Promocji Zdrowia Meander. Jedną z proponowanych aktywności była Akcja Przygoda, czyli leśne zajęcia z elementami szkoły przetrwania. W uwielbianym, niezależnie od wieku, survivalu wzięły udział dzieci i młodzież z obu klubów prowadzonych przez Meandra.

Sprzęt komputerowy w sopockich placówkach edukacyjnych

Laptopy, drukarki, tablice interaktywne, projektory i słuchawki są istotnym wsparciem edukacji dla dzieci i młodzieży z Ukrainy, które w bardzo krótkim czasie zmuszone były pokonać bariery językową i kulturową oraz zaadaptować się w polskich szkołach. Dzięki wsparciu z UNICEF do sopockich placówek dotarła kolejna partia sprzętu komputerowego.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...