Sopockie Spotkania Kobiet: Sukces artystyczny – ciężka praca czy zbieg okoliczności?

Mila Jankowska i Katarzyna Konieczka
Mila Jankowska (fot. materiały prasowe) i Katarzyna Konieczka (fot. Anna Kryża)

Przed nami kolejne Sopockie Spotkania Kobiet, czyli rozmowy o sprawach ważnych, dotyczących różnych dziedzin życia, ale zawsze z perspektywy kobiet. Tym razem 30 maja, wyjątkowo o godz. 17.00, gościniami Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim, wiceprezydentki Sopotu, pomysłodawczyni SSK, będą kobiety sztuki: Katarzyna Konieczka i Mila Jankowska.

Spotkanie odbędzie się w teatrze Atelier (al. Mamuszki 2), we wtorek, 30 maja, wyjątkowo o godz. 17.00.

Dla tych, którzy nie będą mogli być na spotkaniu osobiście, dostępna będzie transmisja w mediach społecznościowych:

Info o gościniach:

Katarzyna Konieczka – ur. w 1982 w Gdańsku kostiumografka i projektantka mody awangardowej. Ukończyła Międzynarodową Szkołę Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie, na kierunku kostiumografia i scenografia. Zaprojektowane i wykonane przez nią kostiumy wykorzystywane są w stylizacjach największych osobowości scenicznych polskiego i światowego showbiznesu ( m.in. Lady Gagi, Fergie, Amber Rose, w Polsce Justyny Steczkowskiej czy Adama „Nergala” Darskiego). Na okładce lutowego wydania włoskiego „Vanity Fair” w jej koronie pojawiła się sama Madonna. Konieczka współpracuje również z producentami filmów (m.in. „WarHunt”, „Mindcage”) i programów telewizyjnych („Top Model”, „Mask Singer”), efekty jej pracy można podziwiać też we włoskim, holenderskim czy brytyjskim wydaniu magazynu „Vogue”. Od lat mieszka i pracuje w Sopocie.

Mila Jankowska – urodziła się w Gdańsku, ma 22 lata, a swoją przygodę z aktorstwem rozpoczęła w Sopockim Teatrze Muzycznym Baabus Musicalis, gdzie grała przez 4 lata. Zadebiutowała w filmie Jana Holoubka „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Zobaczyć ją można np. w serialu „Rodzina na Maxa” czy najnowszym hicie HBO MAX „#BringBackAlice”. Jeszcze w tym roku pojawi się kilka nowych produkcji z jej udziałem. Oprócz aktorstwa zajmuje się również śpiewem, nagrywa piosenki, gościnnie koncertuje z Sopocką „Formacją 22”, a w przyszłości planuje wydać album.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...