Sopot moje miasto

Gala nagrody „Okulary ks. Kaczkowskiego. Nie widzę przeszkód"

Zwycięzców I edycji konkursu „Okulary ks. Kaczkowskiego. Nie widzę przeszkód”, poznamy w piątek, 20 września, o godz. 19.00 w Sopocie. Gala finałowa odbędzie się w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej.

Sopot uhonorowany Lodołamaczami 2019

Opera Leśna z Lodołamaczem za przyjazną przestrzeń oraz Krystyna Kalańska ze Środowiskowego Domu Samopomocy z wyróżnieniem w kategorii Lodołamacz Specjalny – oto sopoccy laureaci XIV edycji Kampanii Społecznej Lodołamacze. Regionalna Gala konkursu Lodołamacze 2019 odbyła się 16 września w Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy.

Mobilne punkty do głosowania na BO

Z uwagi na trudne warunki pogodowe – niską temperaturę, silny wiatr i opady deszczu we wtorek 17 września mobilne punkty do głosowania na Sopocki Budżet Obywatelski po godz. 16 nie zostaną uruchomione.

Widzę zamiast nienawidzę. O sposobach na świat bez nienawiści

Jak od słów pełnych złych emocji przejść do dostrzegania drugiego człowieka? Nic trudnego. Wystarczy ze słów „Nienawidzę cię” wykreślić kilka zbędnych liter. W ten sposób powstanie nowa jakość – widzę cię! Bo o to właśnie chodzi Fundacji im. ks. Jana Kaczkowskiego – o zmianę perspektywy. 19 września w Oliwskim Ratuszu Kultury w Gdańsku odbędzie się debata pod hasłem „Widzę zamiast nienawidzę. O sposobach na świat bez nienawiści”. 

Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie

Pomorska Koalicja na Rzecz Zdrowia Psychicznego zaprasza od 15 do 20 września 2019 r. na obchody Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie. Inauguracja odbędzie się 15 września na skwerze Kuracyjnym przy sopockim molo, gdzie o godz. 13.00 zapraszamy do przejścia przez symboliczne Drzwi do Tolerancji.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...