Sopot moje miasto

Koduj z Gigantami – bezpłatne warsztaty programowania

Wystartowała rejestracja na 9 edycję międzynarodowych, bezpłatnych warsztatów programowania: „Koduj z Gigantami – Starcie Gigantów”, czyli programistyczny bój bohaterów najlepszych gier, organizowanych przez szkołę Giganci Programowania. Akcja edukacyjna odbędzie się w Polsce, Hiszpanii, Chorwacji, Meksyku, Chile oraz na Słowacji w terminie 11-26 września br. Dla uczestników przygotowano 10 000 miejsc na zajęcia online oraz stacjonarnie w 90 miastach.

Wielkie Sąsiedzkie Grillowanie na Stadionie Leśnym

Już w najbliższą niedzielę, 19 września, od godz. 11.00 warto wybrać się na Stadion Lekkoatletyczny w Sopocie. Odbędzie się tam Piknik Rodzinny Wielkie Sąsiedzkie Grillowanie, który w tym roku będzie bogatszy o ofertę integracyjno-profilaktyczną oraz o Festiwal Baniek Mydlanych.

Zamknięcie fragmentu al. Niepodległości

W najbliższy weekend odbędzie się remont fragmentu jezdni al. Niepodległości. Prace prowadzone będą na obu pasach w kierunku Gdyni, na odcinku ok 300 metrów od skrzyżowania z ul. Kasztanową (okolice KFC). Zamknięcie nastąpi w piątek 17 września ok godz. 17:30, ponowne otwarcie nastąpi w poniedziałek ok. godz. 6:00. Na czas remontu wyznaczono objazd.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego – dyskusja dla mieszkańców

Zapraszamy do udziału w dyskusji publicznej nad rozwiązaniami przyjętymi w projektach miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, która odbędzie się z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość 14 września 2021 r.:

Przyjdź i odmień swoją głowę! Festyn Tolerancji na molo

Pomorska Koalicja na rzecz Zdrowia Psychicznego w dniach 11-20 września 2021 r. zaprasza mieszkańców Trójmiasta oraz turystów na obchody Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie, będące częścią pomorskiej kampanii społecznej pod hasłem „Odmień swoją głowę”! Inauguracja – Festyn Tolerancji – odbędzie się 12 września w godz. 12.00-15.00 na skwerze Kuracyjnym przy molo.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...