Sopot moje miasto

Komunikat Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sopocie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sopocie w związku z dynamiczną sytuacją epidemiologiczną informuje, że najnowsze informacje związane z koronawirusem SARS-CoV-2 znajdują się na stronach:

„Aktywny samorząd” – wsparcie dla osób niepełnosprawnych

Od 1 marca osoby z niepełnosprawnościami będą mogły składać wnioski o dofinansowanie w ramach programu „Aktywny samorząd 2020”. Do końca marca Miejski Ośrodek Pomocy   Społecznej w Sopocie przyjmuje wnioski dotyczące Modułu II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym, natomiast do końca sierpnia na Moduł I – likwidacja barier utrudniających aktywizację  społeczną  i zawodową.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego 

Prezydent Miasta Sopotu informuje o podjęciu przez Radę Miasta Sopotu następujących uchwał:

Nie dokarmiaj ptaków!

Edukacyjna akcja #nieschlebiajmi. Nie dokarmiaj ptaków!, którą Miasto Sopot prowadzi, skierowana jest do mieszkańców i turystów przyjeżdżających nad morze i informować będzie o szkodliwości dokarmiania ptaków pieczywem. W mieście pojawią się plakaty oraz kubiki (w polskiej i angielskiej wersji językowej), znaki na molo mówiące o tym, że karmienie ptaków chlebem bardzo im szkodzi, a nawet prowadzi do śmierci.

Wyjątkowe prezenty za wsparcie Sopotkowa

Sopockie schronisko dla zwierząt w oryginalny sposób odwdzięcza się osobom, które przekazują datki na jego działalność.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...