Sopot moje miasto

Jedzenie na wynos – zobacz listę sopockich lokali

Po raz kolejny lokale gastronomiczne zostały zamknięte, nie mogą obsługiwać gości na miejscu. Podajemy listę sopockich restauracji, barów, w których można kupić jedzenie na wynos. Niektóre oferują także dowóz do domów. Pamiętajmy! Wszystko po to, żebyśmy pomagali sobie wzajemnie – a branża gastronomiczna potrzebuje pomocy już po raz drugi. Wykorzystajmy ten czas na wypróbowanie menu z nowych miejsc. Każde zamówienie będzie miało ogromne znaczenie.

Restauracje zamknięte. Turnusy w sanatoriach odwołane.  Potrzebna systemowa pomoc dla branży

Od soboty 24 października obowiązują nowe obostrzenia. Rząd zamyka restauracje i sanatoria bez uprzedzenia i systemowego wsparcia branży. A można było to przewidzieć.

Salon Młodopolski o wolności mediów w Polsce – dołącz online

Media w Polsce – Rzeczpospolita Polska zapewnia wolność́ prasy i innych środków społecznego przekazu (art. 14. Konstytucji RP) to temat 69. Salonu Młodopolskiego im. Arama Rybickiego. Na spotkanie online zapraszają Fundacja im. Arkadiusza Rybickiego oraz prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Czerwona strefa w całym kraju, nowe obostrzenia

Zakaz zgromadzeń, nauczanie zdalne w klasach IV-VIII, seniorzy pozostają w domach, gastronomia tylko ze sprzedażą na wynos – cała Polska zostanie od soboty 24 października 2020 r. objęta strefą czerwoną. Wprowadzone zostały także nowe obostrzenia.

Po sesji Rady Miasta

Podczas dzisiejszej (22 października 2020 r.) sesji Rady Miasta Sopotu, radni podjęli m.in. uchwałę o zmianach w Budżecie Miasta na rok 2020. Zdecydowali także o stawkach opłat za postój w strefach płatnego parkowania i zasadach wynajmowania lokali będących w zasobach Gminy.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...