Sopot moje miasto

Zmarła Honorowa Obywatelka Sopotu, prapraprawnuczka Jana Jerzego Haffnera

Otrzymaliśmy informację o śmierci Honorowej Obywatelki Sopotu, pani Marity Heinsch, prapraprawnuczki Jana Jerzego Haffnera, założyciela Sopotu.

Remonty i przebudowy dróg w Sopocie

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 13 do 19 listopada 2019 r. planowane są prace mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

Miasta dla młodych. Sopot w pierwszej dziesiątce!

Sopot znalazł się na 9. miejscu przygotowanego przez Fundacji Schumana raportu przedstawiającego 66 miast na prawach powiatu, w których najlepiej żyje się młodym ludziom. Ranking powstał w oparciu o punktację dotyczącą siedmiu obszarów: gospodarka lokalna, edukacja, infrastruktura, mobilność, kultura i rozrywka, otwartość, zdrowie i opieka. Sopot bardzo wysokie noty uzyskał m.in. za kulturę i sport oraz tereny zielone.

Minister uchylił decyzję wojewody w sprawie świadczenia pielęgnacyjnego

Decyzją administracyjną Minister Finansów, Inwestycji i Rozwoju uchylił zaskarżoną przez Gminę Miasta Sopotu decyzję, nakazującą zwrot dotacji do budżetu państwa. Minister uchylił decyzję w całości i przekazał do ponownego rozpatrzenia przez wojewodę.

Czy Sopot straci na uzdrowisku?

W siedzibie Sopockiej Organizacji Turystycznej odbyła się konferencja prasowa poświęcona przygotowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki „Białej Księdze Regulacji Systemu Promocji Turystycznej w Polsce". Zmiany wprowadzone przez ministerstwo spowodują finansowe straty gmin uzdrowiskowych.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...