Sopot moje miasto

„Fighting the Unknown” – konkurs dla trójmiejskich licealistów rozstrzygnięty

Zakończył się ogłoszony w styczniu konkurs, zorganizowany przez stowarzyszenie Memphis in Poland oraz urzędy miast Sopotu, Gdańska i Gdyni. Licealiści zwycięzcy konkursu we wrześniu pojadą do Memphis w USA.

„Przepis na Sopot” – nowa Karta Sopocka

Nowa Karta Sopocka posiada nowe udogodnienia oraz zniżki dla sopocian – zobacz, jak ją zamówić. Zapraszamy na konsultacje dotyczące strategii miasta – 31 maja i 21 czerwca. Opiekunom osób z chorobą Alzheimera lub innym otępieniem proponujemy bezpłatne warsztaty organizowane w Domu Pomocy Społecznej w Sopocie we wtorki o 13:00 (do 14 czerwca). W dniach 21-29 maja odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Chóralny Mundus Cantat. Dla fanów kina – Sopot Film Festival już 4-12 czerwca, a 8 czerwca w Operze Leśnej 7. Koncert Muzyki Filmowej. Rodziny z dziećmi zapraszamy 4 czerwca na Festyn Wodny organizowany przez Aqua Sopot na Sopockich Błoniach. Tego dnia również koncert charytatywny "Uśmiech za Uśmiech" w muszli koncertowej.

Ostatni bilbord reklamowy zniknął z przestrzeni miejskiej

W Sopocie od 2018 r. obowiązuje uchwała dotycząca warunków usytuowania na terenie miasta obiektów małej architektury, tablic i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, zwana potocznie uchwałą krajobrazową. Pierwsze efekty jej działania pojawiły się w 2019 roku, kiedy z elewacji sopockich kamienic zniknęły wielkoformatowe banery. Natomiast pod koniec kwietnia br. z przestrzeni miejskiej Sopotu zniknął ostatni duży bilbord.

Strategia Rozwoju Sopotu – konsultacje społeczne

Prace nad opracowaniem Strategii Rozwoju Miasta Sopotu na lata 2022-2030 trwają od początku 2020 roku. Urząd Miasta prowadzi je przy wsparciu ekspertów – zespołu badaczy z Uniwersytetu SWPS. Czas na konsultacje społeczne, które odbędą się w ostatni dzień maja i 21 czerwca.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego – zapraszamy mieszkańców do dyskusji

Prezydent Sopotu informuje o wyłożeniu do publicznego wglądu projektów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...