Sopot moje miasto

W Sopocie za podatek od nieruchomości można płacić BLIKiem. Nowa usługa w mObywatelu

Sopocianki i sopocianie, jako jedni z pierwszych korzystają z nowego rozwiązania Centralnego Ośrodka Informatyki. Mogą bezprowizyjnie, szybko i wygodnie opłacić podatek od nieruchomości za pomocą popularnego BLIKa.

Nowe oznaczenia sopockich taksówek

Rada Miasta Sopotu na najbliższej sesji będzie procedować uchwałę dotyczącą zmiany oznaczeń taksówek. Nowe oznaczenia zawierają herb miasta, numer boczny, a także informację o opłatach za przejazd. Wymiany numerów bocznych należy dokonać w ciągu 90 dni od momentu wejścia w życie uchwały. Dotyczy to wszystkich taksówek z licencjami sopockimi.

Wyniki Sopockiego Budżetu Obywatelskiego 2024. Zwyciężyło 12 projektów

Sopocianki i sopocianie zdecydowali, na które projekty 13. edycji Budżetu Obywatelskiego wydać 2,54 mln zł.  W głosowaniu wzięło udział 5 108 mieszkańców. Zwyciężyło 12 projektów - 10 lokalnych i 2 ogólnomiejskie. 

Bezpłatny dowóz do komisji wyborczych osób z niepełnosprawnościami

Urząd Miasta Sopotu organizuje w dniu wyborów, 15 października 2023 r., bezpłatny transport do lokali wyborczych dla osób z niepełnosprawnościami. Aby umówić dowóz wystarczy zadzwonić.

Rozkoszuj się kawą i zwiedzaj Sopot

1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kawy. Z tej okazji zapraszamy na wyjątkowy weekend w Sopocie, z kawą w ręku! Wybrane sopockie kawiarnie i restauracje przygotowały wiele promocji, atrakcyjne rabaty oraz pyszną kawę w wielu odsłonach. Od 29 września do 1 października zaproś mamę, tatę, babcię, dziadka, żonę, męża lub koleżankę z pracy na kawę w lokalu albo chwyć kubek z kawą na wynos i odkrywaj uroki Sopotu!

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...