Sopot moje miasto

O szkole demokratycznej, nowoczesnej, europejskiej, bezpiecznej

„Razem dla edukacji” to tytuł debaty, która odbyła się w II Liceum Ogólnokształcącym w Sopocie w ramach działania SOS – Sieci Organizacji Społecznych.

Autobus SOS znów wyrusza z Sopotu

W poniedziałek, 29 listopada, ponownie rozpocznie kursowanie z Sopotu autobus pomocowy SOS. Będzie jeździł codziennie w godzinach wieczornych, by osoby potrzebujące mogły otrzymać ciepły posiłek, zimową odzież, a w razie potrzeby również pomoc ratownika medycznego.

Sopotkowo wraca do Sopotu

Od marca 2022 roku Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Sopotkowo będzie zarządzane przez Gminę Miasta Sopotu, a w imieniu Gminy przez Zarząd Dróg i Zieleni. Zmiana organizacyjna wynika m.in. z zakończenia czasu obowiązywania umowy z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Warszawie.

Chroń majątek, zaufaj profesjonaliście. Notariusze zapraszają do rozmowy

12. edycja Dnia Otwartego Notariatu odbędzie się 27 listopada 2021 r. pod hasłem: „Porozmawiaj z notariuszem, jak zadbać o swój majątek. Bo warto zaufać profesjonaliście”. W godz. 10-16 notariusze będą udzielać bezpłatnych informacji prawnych telefonicznie oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych – na czacie i podczas streamingu.

Nadchodzą chłody, bądźmy wrażliwi na osoby potrzebujące

Okres zimowy to szczególnie trudny czas dla osób w kryzysie bezdomności, ale także starszych, samotnych, niesamodzielnych. Nadchodzą chłody, pogorszenie pogody, dlatego tak ważne jest, byśmy szczególnie teraz zwracali uwagę na osoby, które nie mają zapewnionych odpowiednich warunków do życia.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...