Sopot moje miasto

Remonty i przebudowy dróg  

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 1 do 7 kwietnia planowane są prace mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

Autobus SOS będzie jeździł dłużej – do połowy kwietnia

Autobus SOS wspierający osoby bezdomne, który jeździ pomiędzy Gdańskiem i Sopotem, zgodnie z planem miał zakończyć kursowanie 31 marca. W związku z obecną sytuacją epidemiczną oraz ochłodzeniem na dworze, funkcjonowanie autobusu SOS zostaje przedłużone do połowy kwietnia.

Bezpłatna pomoc prawna tylko zdalnie

W związku z wprowadzeniem w kraju stanu epidemii, nieodpłatne usługi pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego i mediacji nie mogą odbywać się przez bezpośrednią obsługę interesantów. Kontakt możliwy jest wyłącznie na odległość, tj. prze telefon, e-mail, komunikatory internetowe.

Jubileuszowy Budżet Obywatelski. Rozpoczynamy przyjmowanie wniosków

Rozpoczynamy 10. edycję budżetu obywatelskiego. Każdy mieszkaniec może zgłosić swój pomysł na projekt. To od nas zależy, czego wniosek będzie dotyczyć: może to być remont chodnika, jezdni, urządzenie terenu zielonego, organizacja zajęć sportowych, rehabilitacyjnych czy kulturalnych. Podstawowym kryterium jest ogólnodostępność, zarówno remontowanych lub urządzanych części infrastruktury miejskiej, jak i zajęć lub aktywności. W tym roku w związku z pandemią zachęcamy – #zostanwdomu, a wniosek wyślij mailem. Masz czas przez cały kwiecień.

W Sopocie powstają przyłbice ochronne

Licealiści z Sopotu i Gdańska wytwarzają przyłbice ochronne z użyciem drukarek 3D. Inicjatywę wsparło Miasto Sopot, które użyczyło lokalu przy ul. Wejherowskiej. Ponad pięćset przyłbic które udało się do tej pory zbudować trafiło już do personelu medycznego m.in. szpitali w Gdyni i Elblągu. Zamówienia płyną nawet z końca Polski.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...