Sopot moje miasto

200 lat kurortu Sopot. Konferencje, spotkania, parada, koncerty, nowa infrastruktura uzdrowiskowa

W dniu 4.06.1823 r. w gdańskiej gazecie ogłoszeniowej „Intelligent Blatz” pojawił się następujący anons: „Niżej podpisany niniejszym ma zaszczyt zawiadomić, że budowa jego sopockiego zakładu kąpielowego jest na tyle zaawansowana, iż od środy 11 czerwca, w sześciu pokojach kąpielowych będzie można zażywać kąpieli w podgrzewanej wodzie morskiej. Bilety za cenę 1 florena są dostępne w gdańskim zakładzie kąpielowym, jak również w Sopocie u Michaela Dietricha, przedostatni dom przy drodze do domu kąpielowego. Bilety są ważne tylko na tegoroczny sezon kąpielowy – dr Haffner”.

Remonty i przebudowy dróg w Sopocie w dniach 30.01 - 4.02.2023

Układanie nawierzchni na rondzie u zbiegu ulic 3 Maja i Kościuszki, prace na ulicy Marynarzy, związane z kolejnym etapem budowy woonerfu - to remonty dróg, które mogą powodować największe utrudnienia w ruchu w Sopocie w dniach 30.01 - 4.02. 

Budowa ronda u zbiegu ulic 3 Maja i Kościuszki na ostatniej prostej

Prace przy budowie ronda u zbiegu ulic 3 Maja i Kościuszki w Sopocie dobiegają końca. W poniedziałek, 6 lutego rondo zostanie udostępnione do ruchu. Tego dnia rozpoczną się prace na odcinku ulicy 3 Maja - od ul. Kościuszki do al. Niepodległości. Ten fragment drogi będzie nieprzejezdny.

Dotacje konserwatorskie wspierają remonty sopockich zabytków

W 2022 roku na remonty sopockich budynków zabytkowych z budżetu gminy przeznaczono blisko 700 tys. zł. Dzięki wsparciu miasta zostały m. in. kompleksowo wyremontowane elewacje 4 budynków, uratowane 4 pary zabytkowych drzwi, 17 okien, trzy okna witrażowe, dwa budynki mają nowe dachy. Dawny blask odzyskał odrestaurowany portal Szpitala Reumatologicznego w Zakładzie Balneologicznym, przy pl. Zdrojowym 3.

Niespodziewany finał interwencji Straży Miejskiej

Funkcjonariusze sopockiej Straży Miejskiej, którzy patrolowali centrum miasta w czwartek, 26 stycznia br., pomogli mężczyźnie, który przewrócił się na przejściu dla pieszych. Po udzieleniu pierwszej pomocy, osoba ta została przewieziona do szpitala, gdzie historia zakończyła się, choć w dość nieoczekiwany sposób.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...