Ostatni dzień głosowania w Sopockim Budżecie Obywatelskim. Każdy głos się liczy!

Głosowanie w Sopockim Budżecie Obywatelskim 2024
Fot. Paweł Marcinko/KFP/UMS

Poniedziałek, 18 września 2023 r. to ostatni dzień, kiedy można oddać głos na projekty zgłoszone do Sopockiego Budżetu Obywatelskiego. Głosować można internetowo albo za pomocą papierowych kart. 

Głosować może każdy mieszkaniec i każda mieszkanka Sopotu - również dzieci oraz osoby niezameldowane, wystarczy oświadczenie o zamieszkaniu na terenie Sopotu. 

- Sopocianki i sopocianie zgłosili bardzo ciekawe projekty. Skorzystajmy z możliwości współtworzenia naszego miasta. Każdy głos się liczy! - mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. - Głosowanie trwa tylko kilka minut, a efektami będziemy się cieszyć wiele lat.

Jak głosować w Sopockim Budżecie Obywatelskim?

Każdy może wybrać maksymalnie 5 projektów z listy zadań ogólnomiejskich oraz 5 projektów z list lokalnych

Głosowanie internetowe zajmuje kilka minut i odbywa się w następujący sposób:

  1. wchodzimy na stronę https://sopot.budzet-obywatelski.org/glosowanie,
  2. klikamy w przycisk “wybierz projekty ogólnomiejskie” i zaznaczamy maksymalnie do 5 projektów,
  3. klikamy w przycisk “wybierz projekty lokalne” i też zaznaczamy do 5 projektów,
  4. wypełniamy swoje dane (imię, nazwisko, rok urodzenia, ulica, numer budynku, numer mieszkania, kod pocztowy),
  5. zaznaczamy wszystkie zgody,
  6. klikamy w przycisk “zagłosuj”.

Jeśli ktoś woli tradycyjną formę głosowania za pomocą papierowych kart, zapraszamy do Urzędu Miasta Sopotu przy ul. Kościuszki 25/27 albo do mobilnych punktów głosowania:

  • w poniedziałek, 18 września będziemy od godziny 16 do 18 w Kamiennym Potoku przy Lidlu oraz na Brodwinie przy Merkusie; 
  • przed Urzędem Miasta Sopotu stoi żółta skrzynka, do której do północy można wrzucać wypełnione karty do głosowania (karty znajdziecie w punkcie informacyjnym na parterze).

W tegorocznej edycji Sopockiego Budżetu Obywatelskiego do wykorzystania jest 2,54 mln zł. Większość tej kwoty, bo 1,6 mln zł przeznaczona jest na projekty o charakterze lokalnym (po 400 tys. zł na każdy z 4 okręgów). Na projekty ogólnomiejskie zaplanowano 940 tys. zł.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...