Po wichurze – mieszkańcy Kaszub wciąż potrzebują pomocy

Dziura w ścianie zniszczonego budynku
Remonty budynków mieszkalnych i gospodarczych trzeba zacząć jak najszybciej

Ostatnie tygodnie były dla nas wszystkich egzaminem z solidarności, empatii i wrażliwości. Mieszkańcy Sopotu ten egzamin zdali celująco, przekazując różnymi kanałami pomoc ofiarom nawałnic, które przeszły nad Kaszubami w nocy z 11 na 12 sierpnia. Jednak pomoc nadal jest potrzebna.

Teraz przyszedł czas na odbudowę uszkodzonych budynków mieszkalnych i gospodarczych.

– Potrzebne jest właściwie każda ilość materiałów budowlanych – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu, który kilka dni temu był w zniszczonych gminach z kolejnym transportem darów, przekazanych poszkodowanym przez mieszkańców miasta i sopockie firmy. – Budynki trzeba odbudować jak najszybciej, by dotknięci nieszczęściem ludzie, którzy często stracili dorobek życia, mogli przetrwać jesień i zimę.

 

Potrzebne materiały budowlane

Mieszkańcy terenów zniszczonych przez żywioł nadal potrzebują pomocy. Teraz najpotrzebniejsze są kontenery mieszkaniowe (najlepiej ogrzewane) czy domki typu holenderskiego, do których poszkodowani mogliby się przenieść na czas remontów ich domostw. Oprócz tego brakuje pokryć dachowych, blachodachówki i różnych materiałów budowlanych: wełny mineralnej, styropianu, pustaków itd. oraz osuszaczy do budynków. Jeżeli ktoś mógłby pomóc, prosimy o zgłoszenie się do Punktu Informacji Urzędu Miasta Sopotu.

 

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...