I Ty możesz uratować komuś życie

Grafika przedstawiająca serce z puzzli
Fot. Pixabay

Dzień dawcy szpiku w Sofitel Grand Sopot, który odbędzie się 23 września, to doskonała okazja do tego, by zarejestrować się w bazie danych potencjalnych dawców kwiotwórczych komórek macierzystych. Jako dawca komórek macierzystych możesz dać choremu najcenniejszy dar – szansę na życie.

Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego dawcy dla pacjenta – tzw. genetycznego bliźniaka – jest bardzo niskie. Im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi. Dlatego w sobotę, 23 września, w godz. 10.00-16.00 w Sofitel Grand Sopot przy ul. Powstańców warszawy 12/14, będzie można zarejestrować się do bazy potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych Fundacji DKMS.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...