Pomóżmy rodakom na Białorusi

Wielokolorowe prezenty leżą pod choinką
Fot. Pixabay

Tradycyjnie już, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, Urząd Miasta Sopotu wspólnie z sopockim oddziałem stowarzyszenia Wspólnota Polska organizuje zbiórkę produktów, które zostaną przekazane w prezencie Polakom mieszkającym na Białorusi.

Zbieramy produkty o długim terminie ważności: słodycze, konserwy, chemia, kosmetyki, przybory szkolne oraz inne rzeczy, którymi możemy się podzielić z rodakami mieszkającymi na Białorusi. Zachęcamy również o przynoszenie książek – najlepiej współczesnych polskich autorów. Liczymy nie na klasykę („Trylogię” czy „Pana Tadeusza”), bo te książki już niejednokrotnie wysyłaliśmy. Chodzi o publikacje pisane współczesnym, żywym językiem.

 

Produkty można przekazywać do 28 grudnia do Punktu Informacji Urzędu Miasta Sopotu, w godzinach pracy urzędu (pon. 10.00-18.00, wt.-czw. 8.00-16.00, pt. 7.30-15.30). Dary na początku przyszłego roku trafią do polskich rodzin mieszkających na terenie Białorusi.

 

Sopot od wielu lat wspiera organizacje polonijne na Białorusi. Co roku organizujemy w Sopocie wizyty studyjne Polonii, pokrywamy koszty ich pobytu łącznie z transportem. Ponadto od wielu lat przyjmujemy w Sopocie grupy dzieci z polskich rodzin z Białorusi, w ramach akcji Lato z Polską.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...