Bezpłatna komunikacja dla uczniów w Sopocie

Autobus odjeżdżający z przystanku
Fot. Fotobank.PL/UMS

Prezydenci Gdyni i Sopotu oraz burmistrz Rumi podjęli wspólną decyzję, aby na tegoroczny Dzień Dziecka przygotować wyjątkowy prezent. Samorządy skierują do Rad Miast projekty uchwał wprowadzających bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla gdyńskich, sopockich i rumskich dzieci i młodzieży uczącej się.

Przywilej będzie dotyczył wszystkich rodzajów autobusów i trolejbusów, a skorzystają z niego uczniowie szkół, od zerówki do końca nauki w szkole średniej. Ze zwolnienia z opłat za przejazdy skorzystają także dzieci i młodzież niepełnosprawna, korzystająca z dowozów minibusami. Warunkiem skorzystania z ulgi jest meldunek na terenie miasta, którego ulga dotyczy.

Bezpłatne przejazdy zaczną obowiązywać od 1 czerwca tego roku i będą prezentem dla gdynian, sopocian i rumian na Dzień Dziecka. Z całą pewnością docenią go szczególnie rodzice, którzy poczują ulgę w portfelu. Polityka rodzinna nakierowana na dbałość o dobre i przyjazne miejsce do życia dla wielu pokoleń naszych miast od dawna jest naszym priorytetem. Wspólnie zadbajmy o zrównoważoną mobilność i ograniczanie liczby samochodów na rzecz transportu zbiorowego oraz wprowadzenie jednolitego systemu taryf w całej trójmiejskiej metropolii.

Wspólnie apelujemy do samorządów skupionych wokół Obszaru Metropolitarnego Gdańsk – Gdynia – Sopot o podjęcie podobnych działań i ujednolicenie tych zasad i taryf.

Tylko kompleksowe działania mają szansę na sukces tego przedsięwzięcia, który faktycznie odczują nasi mieszkańcy.

– Cieszę się, że wszyscy w metropolii podjęli ten temat. Szkoda, że od początku nie działaliśmy wspólnie – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Mam nadzieję, że SKM w przyszłości dołączy do tego projektu. Jest to o tyle ważne, że Sopot leży w sercu Metropolii i łączy wiele tras przesiadkowych.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...