W Sopocie piję wodę z kranu

Woda
Fot. Fotobank.PL/UMS

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Zachęcając mieszkańców do picia sopockiej wody z kranu, zapraszamy na degustację, która odbędzie się tego dnia w holu sopockiego Urzędu Miasta, w godz. 9.30-14.30. Wodę bezpośrednio ze Stacji Uzdatniania Wody „Bitwy pod Płowcami” dostarczy miejska spółka AQUA-Sopot.

Ustanowiony w 1993 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Światowy Dzień Wody ma na celu zwrócenie uwagi na problem z dostępem do czystej wody pitnej w wielu regionach świata i konieczność ochrony jej zasobów. Tegorocznym hasłem jest „Natura dla wody” (Nature for Water), które odnosi się do poszukiwania ekologicznych i zgodnych z przyrodą rozwiązań problemów związanych z wodą.

Sopot jako miasto wdrażające zasady zrównoważonego rozwoju zapewnia swoim mieszkańcom dostęp do najwyższej jakości wody pitnej, pochodzącej ze studni głębinowych zlokalizowanych na terenach leśnych oraz w pasie nadmorskim.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...