Zagraj w filmie o Sopockim Budżecie Obywatelskim!

Młody chłopak z klapsem filmowym
Fot. Fotolia

Działam lokalnie, BO mam film na Sopot! Pod takim hasłem wkrótce rozpocznie się ósma edycja Sopockiego Budżetu Obywatelskiego. 1 kwietnia ruszy nabór wniosków, które można składać osobiście w Urzędzie Miasta lub za pośrednictwem strony internetowej www.sopot.pl/bosopot do 30 kwietnia. W tym roku zachęcamy także, by mieszkańcy sami pokazali, jak zmienia się miasto dzięki ich pomysłom zrealizowanym z BO.

Aby przybliżyć ideę budżetu partycypacyjnego, proponujemy mieszkańcom wspólne nagranie profesjonalnego filmu. Udział w nim może wziąć każdy mieszkaniec Sopotu. Wystarczy do 4 kwietnia zgłosić się przez formularz rejestracyjny. Nagrania, równolegle w pięciu miejscach, odbędą się w sobotę, 7 kwietnia. Scenariusz każdej ze scen wymyślać będą m.in. mieszkańcy, którzy w nim zagrają.

Efekt wspólnej pracy będzie można zobaczyć podczas premiery w Teatrze na Plaży w sobotę, 14 kwietnia, o godz. 14.30. Pokaz filmu jest otwarty, na miejscu będzie również punkt informacyjny budżetu obywatelskiego.

Kwota, jaką przeznaczono do dyspozycji mieszkańców w Sopockim Budżecie Obywatelskim to 4 mln zł. Połowa przeznaczona jest na projekty ogólnomiejskie, pozostała część na projekty lokalne, czyli po 500 tys. zł na każdy z czterech okręgów konsultacyjnych.

– Mamy nadzieję, że ciekawa forma promocji budżetu obywatelskiego będzie zachętą do składania innowacyjnych wniosków. Mieszkańcy co roku zaskakują nas pomysłami, dzięki którym miasto staje się piękniejsze – podkreśla Jacek Karnowski prezydent Sopotu.

Głosowanie na BO odbędzie się od 10 do 24 września. Podobnie do lat ubiegłych podjęto próbę ujednolicenia terminów głosowań na budżety obywatelskie w gminach województwa pomorskiego. W tym samym czasie głosowanie odbędzie się w Gdańsku, Sopocie, Redzie, Rumi, Żukowie, Władysławowie, Sztutowie oraz Pruszczu Gdańskim.

 

Zobacz wydarzenie na Facebooku
Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...