Sopocki BO – ostatnie dni na złożenie wniosku!

Plac zabaw dla dzieci na plaży zrealizowany w ramach Sopockiego Budżetu Obywatelskiego
Fot. Fotobank.PL/UMS

Do końca kwietnia czekamy na projekty mieszkańców dotyczące inwestycji, jakie gmina mogłaby wykonać w mieście. Mogą to być zarówno remonty, modernizacje, jak i budowy zupełnie nowych rzeczy, takich jak place zabaw, siłownie, boiska, chodniki. Zadania do budżetu obywatelskiego mogą również dotyczyć organizacji zajęć, wycieczek, wytyczenia szlaków spacerowych, założenia lub dofinansowania świetlic środowiskowych.

Wniosek do BO można wypełnić w formie papierowej (do pobrania w informacji urzędu miasta) lub elektronicznie przez stronę Sopockiego Budżetu Obywatelskiego.

Pamiętaj, że nie musisz zbierać żadnych podpisów pod poparciem wniosku, nie musisz być ekspertem w dziedzinie, nie musisz go wyceniać. Wystarczy, że do 30 kwietnia zgłosisz swój pomysł.

Podczas promocji tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego wspólnie z niemal 50 mieszkańcami miasta nakręciliśmy film o tym, jak przez budżet obywatelski mieszkańcy zmieniają miasto. Jego premiera odbyła się 14 kwietnia w Teatrze na Plaży, ale wciąż można się z nim zapoznać na stronie Sopotu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...