Bezprawne siłowe nocne wtargnięcie i zajęcie sopockich kortów

Wyłamane drzwi
Fot. materiały UMS

W nocy z 9 na 10 czerwca 2018 r. działacze klubu z siedzibą w Siedlcach w upadłości wtargnęli siłowo i bezprawnie na teren sopockich kortów należących do miasta. Po wtargnięciu działacze klubu z Siedlec, w tym Waldemar Białaszczyk, który jest  prawomocnie skazany za okradanie klubu, zablokowali łańcuchami wszystkie wejścia, uniemożliwiając kontynuację rozgrywanego od soboty turnieju tenisowego Grand Prix Wybrzeża Ziaja Cup oraz uniemożliwiając treningi dzieciom i młodzieży. Przez działaczy SKT zamknięta dla mieszkańców została także ulica Tenisowa.

O fakcie siłowego wtargnięcia i zaboru mienia zawiadomiona została niezwłocznie policja. Złożony został wniosek o ściganie sprawców. 

Sopockie korty stanowią własność miasta, które – w trosce o zachowanie funkcji sportowych i rekreacyjnych – wpisało cały obiekt do rejestru zabytków.

Działalność sportową z dużymi sukcesami  na terenie kortów prowadzi stowarzyszenie Sopot Tenis Klub. W tym sezonie letnim m.in. zaplanowana jest organizacja dwóch prestiżowych turniejów ITF oraz ATP.

Działacze SKT z siedzibą w Siedlcach w upadłości nie mają prawa do podejmowana żadnych czynności w imieniu stowarzyszenia. Nocne siłowe wtargnięcie, z wyłamaniem bramy i drzwi było złamaniem wszelkiego prawa i działaniem bandyckim. Jedynym organem upoważnionym do jakichkolwiek czynności w imieniu SKT w upadłości jest syndyk.

Miasto od kilku lat prowadzi działania mające na celu zachowanie terenów sopockich kortów dla mieszkańców i uniemożliwienie jakiejkolwiek zabudowy czy sprzedaży deweloperom. Jednocześnie korty są  systematycznie modernizowane i remontowane, dzięki czemu, po latach zaniedbań, można wrócić do tradycji turniejowej i szerokiego szkolenia dzieci, młodzieży oraz seniorów.

– Działacze klubu w Siedlcach w upadłości od lat dążą wszelkimi sposobami do przejęcia terenów kortów w celu budowy tam aparthotelu – mówi prezydent Jacek Karnowski. – Oprotestowali wpis do rejestru zabytków, a teraz posunęli się do działań bezprawnych i nocnego włamania z użyciem siły, z pomocą kilkudziesięciu mężczyzn przypominających chuliganów.  Zrobimy wszystko zgodnie z prawem, aby korty pozostały własnością mieszkańców i służyły rozwojowi tenisa, który w Sopocie ma tak długą tradycję.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...