Dzieci polskiego pochodzenia z Białorusi z wizytą w ratuszu

Dzieci polskiego poichodzenia z Białorusi podczas spotkania w Urzędzie Miasta Sopotu
Fot. materiały UMS

W ramach współpracy ze Związkiem Polaków na Białorusi oraz Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska” od 11 do 24 czerwca gości w Sopocie grupa 45 dzieci i młodzieży pochodzenia polskiego z okolic Grodna wraz z opiekunami. W tym samym czasie Sopot przyjmuje grupę 13 dzieci i młodzieży wraz z opiekunami z Polskiej Szkoły Społecznej im. św. Jana Pawła II w Grodnie.

Dziś w Urzędzie Miasta z naszymi gośćmi spotkał się prezydent Jacek Karnowski.

 

– Bardzo się cieszę, że mogę gościć tak liczną grupę. Dzieci przyjeżdżają do Sopotu po raz 11, więc jest to już pewnego rodzaju tradycja, którą mamy nadzieję kontynuować. Zachęcam do zwiedzenia całego Trójmiasta, a w szczególności Sopotu – obowiązkowe molo i Opera Leśna. Życzę udanego, a w szczególności bezpiecznego wypoczynku w naszym mieście – mówił prezydent Karnowski.

Podczas wakacyjnego pobytu w Sopocie grupy zakwaterowane są w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Armii Krajowej 50/54.

Celem akcji jest podtrzymanie więzi młodych Białorusinów pochodzenia polskiego z naszym krajem, o ukazanie im współczesnej Polski oraz umożliwienie zawarcia nowych znajomości z polską młodzieżą oraz późniejszego podtrzymania nowych przyjaźni, co niewątpliwie pozytywnie wpłynie także na znajomość języka polskiego.

Organizowanie wakacyjnych pobytów dla dzieci i młodzieży ma również na celu zainteresowanie opinii publicznej sytuacją naszych rodaków na Białorusi, wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości, kultury i solidarności.

Pragnąc zapewnić gościom ciekawy i różnorodny program zaplanowano m.in. wspólne lekcje z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1, wizyty w Europejskim Centrum Solidarności, a także zwiedzanie wielu atrakcji Sopotu, Gdańska i Gdyni.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...