Sopot. Jasna Strona Nocy

Sopot. Jasna Strona Nocy
Sopot. Jasna Strona Nocy

Miasto Sopot rusza z nocną pomocą terapeutyczną „Sopot. Jasna Strona Nocy”. Zespół specjalistów psychoterapii uzależnień i psychologów będzie pełnił nocne mobilne dyżury interwencji kryzysowej.

Osoby poszukujące pomocy bądź poszkodowane w wyniku nadużycia substancji psychoaktywnych otrzymają pierwszą pomoc, wsparcie i ewentualne szybkie terminy na oddziały detoksykacji. Wskazane również będą miejsca do długoterminowej psychoterapii. Dyżury pełnione będą w każdy wakacyjny weekend z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę w godzinach 22.00-3.00. Projekt koordynowany i realizowany jest przez zespół doświadczonych terapeutów, psychologów, interwentów.

Oprócz dyżurów, prowadzonych na terenie Miasta, czynny będzie Nocny Punkt Konsultacyjny (przy Teatrze Atelier – pomieszczenie WOPR), w którym można będzie uzyskać profesjonalną pomoc psychologiczną, wsparcie, poradę, informację. Istnieje możliwość kontaktu telefonicznego pod numerem 506 564 879.

Akcja wsparta będzie warsztatami artystycznymi i relaksacyjnymi dla młodzieży oraz dorosłych dwa razy w miesiącu, które odbywać się będą w Parku Północnym oraz koncertami w Sopocie (Muszla koncertowa – Molo).

Najbliższe warsztaty – „Wieczorne Warsztaty Ceramiczne” z Mają Gasperowicz w Parku Północnym w Sopocie odbędą się 14 lipca, początek o godz. 18.00.

Informacje, program warsztatów alternatywnych – Facebook Sopot. Jasna Strona Nocy

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...