Remonty i przebudowy dróg w Sopocie

Szygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 19 do 25 września 2018 r. planowane są prace mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

1. Kontynuowane będą prace przy rewitalizacji skarpy sopockiej w ciągu ul. Sobieskiego. Na ul. Sobieskiego na odcinku od ul. Chopina do ul. 3 Maja będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy w kierunku ul. 3 Maja. Na czas rozładunku materiałów możliwe chwilowe wstrzymania ruchu.

2. Kontynuowane będą prace w rejonie skrzyżowania ulic Wejherowska – Obodrzyców oraz Wejherowska – Kraszewskiego (budowa rond). Wprowadzona została następująca organizacja ruchu:

- jeden kierunek ruchu na ul. Obodrzyców: od Łużyckiej do Wejherowskiej (dojazd do Brodwina przez Malczewskiego (preferowany) lub przez Wejherowska/Małopolska/Łużycka),

- jeden kierunek na ul. Wejherowskiej (od targowiska do Małopolskiej – wyjazd z Wejherowskiej od Mazowieckiej przez Małopolską i Łużycką, dalej Obodrzyców/Wejherowska do  Niepodległości).

Dodatkowo nadal obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu na ul. Wejherowskiej od Al. Niepodległości do skrzyżowania z ul. Kraszewskiego. Dojazd w kierunku Gdyni z ul. Wejherowskiej oraz ulic sąsiednich możliwy jest jedynie przez Al. Niepodległości, a następnie zawrotką na skrzyżowaniu z ul. Malczewskiego.

3. Nadal zamknięta będzie ul. Słowackiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyspiańskiego do skrzyżowania z ul. Reja. Objazd do ul. Reja od strony ul. Słowackiego ul. Wyspiańskiego. Związane jest to z przebudową ul. Słowackiego.

4. Kontynuowane będą prace przy remoncie schodów łączących ul. Tatrzańską (na wysokości posesji nr 4) z ul. Obodrzyców (na wysokości skrzyżowania z ul. Łużycką). W związku z prowadzonymi pracami nie będzie możliwości przejścia schodami.

5. Planowane są prace związane z przycinką sanitarną drzew na ul. Sikorskiego (w godzinach porannych). Podczas prowadzenia prac możliwe czasowe jednostronne zajęcie jezdni.

6. Od 17 września zamknięta jest ul. Kasztanowa na odcinku od Al. Niepodległości do ul. Rzemieślniczej. Podyktowane jest to przebudową ul. Kasztanowej. Na czas robót na Al. Niepodległości zostanie zamknięty prawoskręt w ul. Kasztanową. Dojazd do ul. Rzemieślniczej wyznaczono Al. Niepodległości na wysokości posesji nr 639. Planowany termin zakończenia prac do 28 września 2018 r. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...