W trosce o bezpieczeństwo – remont wiaduktu nad torami kolejowymi

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że w środę, 26 września, rozpoczną się prace budowlane przy remoncie wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu Al. Niepodległości, pomiędzy ulicą Haffnera i ulicą Wejherowską.

Gruntowna modernizacja wiaduktu podyktowana jest głównie względami bezpieczeństwa. Poprzedni remont kapitalny przeprowadzony był w 1997 r. Stan wiaduktu nie jest zadowalający. Przede wszystkim występują usterki na części dylatacyjnej, co powoduje przesiąkanie wody do dolnej, nośnej części wiaduktu.

W czasie realizacji inwestycji wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu.   

W pierwszym etapie, tj. od 26 września, wyłączone z użytkowania będą chodnik oraz jeden, prawy pas jezdni na kierunku do Gdyni. Ruch samochodowych będzie odbywał się na dotychczasowym, lewym pasie w kierunku do Gdyni oraz dotychczasowej dwupasowej  jezdni w kierunku Gdańska. Ruch zorganizowany zostanie według schematu: dwa pasy dla pojazdów poruszających się w kierunku Gdyni, jeden pas dla pojazdów poruszających się w kierunku Gdańska. 

Z użytkowania wyłączone będą również przystanek autobusowy w kierunku do Gdyni oraz przejście dla pieszych przez Aleje Niepodległości. Pozwoli to na zwiększenie przepustowości, bo wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Alei Niepodległości z ulicą Wejherowską.

Podczas prowadzonych prac prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w bezpośrednim sąsiedztwie budowy. Dla osób jadących tranzytem przez Sopot zalecamy korzystanie z Obwodnicy Trójmiejskiej. Za utrudnienia przepraszamy.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...