Nie dla deweloperów na sopockich kortach

Rakieta tenisowa i piłki leżą na korcie
Fot. materiały STK

Miasto ostatecznie zablokowało możliwość jakiekolwiek zabudowy na terenie sopockich kortów. Od 15 listopada 2018 r. obowiązuje nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który wyklucza, na działce zabudowanej halą tenisową jakąkolwiek zabudowę hotelową lub apartamentową. 

Uchwałę w tej sprawie sopoccy radni podjęli jednogłośnie podczas sesji 18 września (uchwała NR XLIII/583/2018 w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru ograniczonego ulicami Haffnera, Goyki, Winieckiego i Wosia Budzysza w mieście Sopocie). 31 października uchwała została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego  i weszła w życie 14 dni od publikacji. W praktyce oznacza to, że nowe zapisy planu obowiązują od 15 listopada 2018 r.

– Nowy plan zabezpiecza zachowanie kluczowej dla miasta funkcji sportu na terenie tej działki i eliminuje możliwość jej zabudowy na cele nie związane ze sportem – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Byli działacze SKT i stojący za nimi deweloperzy oraz syndyk, nawet jeśli doprowadzą do uwłaszczenia się na terenie kortów, nie będą mogli zrealizować swoich planów i wybudować aparthotelu na miejscu hali tenisowej. Jednocześnie miasto, dalej działając zgodnie z planem będzie podejmowało wszelkie działania mające na celu zachowania terenów kortów na cele sportowe dla mieszkańców. A taką gwarancję daje jedynie zachowanie terenów kortów w zasobach miasta.   

 

O sopockich kortach można przeczytać także w najnowszym numerze „Polityki”
Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...