Jest wiecha na domu dla osób niepełnosprawnych

Budynek domu dla osób niepełnosprawnych intelektualnie w Sopocie
Fot. Fotobank.PL/UMS

Niezwykła inwestycja, jaką jest budowa domu dla osób niepełnosprawnych intelektualnie w Sopocie, ma już wiechę. Uroczystość odbyła się 3 grudnia i było to święto nie tylko przyszłych mieszkańców domu, osób niepełnosprawnych i ich bliskich – rodziców, opiekunów, przyjaciół, ale także wszystkich, którzy solidaryzują się z potrzebami osób niepełnosprawnych.

Budynek domu dla osób niepełnosprawnych umysłowo zaprojektował zespół czterech architektów: Adam Drohomirecki, Mikołaj Ćwidak, Jakub Drohomirecki i Paulina Antoszkiewicz. Forma budynku została dobrana tak, aby stanowiła neutralne tło dla historycznej zabudowy oraz zarówno istniejącej, jak i planowanej w tym miejscu zieleni.

Wiecha na domu dla osób niepełnosprawnych intelektualnie w Sopocie. Fot. Fotobank.PL/UMS

 

Ośrodek będzie pełnił dwie zasadnicze funkcje: mieszkalną oraz usługową (rehabilitacja fizyczna, społeczne zawodowa). Zaprojektowano w nim 20 pokoi. Według planów pierwsi mieszkańcy powinni pojawić się w domu jesienią przyszłego roku.

Szacunkowy koszt inwestycji to około 3,4 mln zł i realizowany jest ze środków Fundacji Nasz Przyjazny Dom. Wykonawcą jest Lipczyński Firma Projektowo-Budowlana.

 

 

Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił zespół Remont Pomp. Fot. Fotobank.PL/UMS

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...