Sopockie Domy Sąsiedzkie – startuje kolejna edycja

Dzieci wokół stołu podczas zajęć kulinarnych
Fot. materiały DS „Dwie Zmiany”

Od stycznia do czerwca mieszkańcy Sopotu będą mogli znów korzystać z cyklu bezpłatnych zajęć, warsztatów i wykładów w ramach kolejnej edycji programu Sopockie Domy Sąsiedzkie.

Program działa nieprzerwanie od 2015 r. i jest w całości finansowany z budżetu miasta. Sopockie Domy Sąsiedzkie to społeczny program, który każdego roku oferuje szeroki wachlarz zajęć, spotkań czy warsztatów dla różnych grup wiekowych. Działalność Domów Sąsiedzkich ma między innymi służyć wykreowaniu miejsc spotkań i wzajemnych inspiracji dla mieszkańców Sopotu oraz przyczynić się do integracji międzypokoleniowej i aktywizacji społecznej.

W pierwszym kwartale 2019 r. planowane jest otwarcie przy ul. Mazowieckiej kolejnej, szóstej już filii Domu Sąsiedzkiego.

Aktualnie działa w Sopocie pięć filii Domów Sąsiedzkich, w których odbywa się wiele różnych rodzajów spotkań:

  • DS „Koc i Książka” Filia 5 MBP (ul. Kazimierza Wielkiego 14)
  • DS „Broadway” Filia 7 MBP (ul. Kolberga 9 )
  • DS „Centrum” Filia „Dwie Zmiany” (ul. Bohaterów Monte Cassino 31)
  • DS „Centrum” Filia „Dworek Sierakowskich” (ul. Czyżewskiego 12)
  • DS „Potok” Filia „Klub Potok” (ul. Kraszewskiego 31)

Szczegółowy harmonogram zajęć w Sopockich Domach Sąsiedzkich znaleźć można w ulotkach w każdej z filii DS oraz na stronie internetowej miasta Sopot

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...