W Muzeum Sopotu o mowie nienawiści – spotkania dla mieszkańców

Budynek Muzeum Sopotu
Fot. Fotobank.PL/UMS

W trosce o język debaty publicznej, widząc zagrożenia, jakie niesie ze sobą język mediów, w tym mediów społecznościowych, miasto Sopot postanowiło zorganizować cykl otwartych wykładów poświęconych tym zagadnieniom. Wstęp jest wolny.

Na przestrzeni lutego, marca i kwietnia, w Muzeum Sopotu, odbędą się następujące spotkania:

  • 15 lutego, godz. 18.00 – prof. Michał Wenzel, „Wpływ mediów na postawy obywateli; złe emocje wygrywają z dobrymi”;
  • 7 marca, godz. 18.00 – dr M. Łużniak-Piecha, „Widzieć źdźbło w oku bliźniego”. Tematem spotkania będzie m.in. umiejętność reagowania nas wszystkich na zjawiska, działania, które budzą naszą silną niechęć;
  • 22 marca, godz. 18.00 – prof. Michał Bilewicz „Epidemia pogardy. O sprawcach i ofiarach mowy nienawiści”;
  • 10 kwietnia, godz. 18.00 – prof. Igor Lyubashenko, „Między bezkompromisowością a poszukiwaniem «prawdy dialogicznej» – o znaczeniu narracji dla pojednania na przykładzie konfliktu w Donbasie”.

 

To nie jedynie wydarzenie dotyczące mowy nienawiści, nietolerancji, agresji, które dzieje się w Sopocie po tragicznych wydarzeniach 13 stycznia w Gdańsku. Zobacz: Sopot przeciw mowie nienawiści

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...