W obliczu strajku nauczycieli

Pusta klasa w szkole
Fot. Pixabay

Przedłużające się negocjacje rządu z przedstawicielami Związku Nauczycielstwa Polskiego nie oddaliły jak do tej pory widma strajku. Jeśli związkowcy nie porozumieją się z rządem, w poniedziałek, 8 kwietnia w całym kraju rozpocznie się protest.

Najnowsze, szacunkowe dane w Sopocie wskazują, że:

  • nie przewiduje się prowadzenia zajęć dydaktycznych w: Zespole Szkół nr 1, II LO, III LO, ZSH, SP nr 1, SP nr 8, SP nr 9 (dla klas 4-8), SP nr 7
  • zajęcia dydaktyczne najprawdopodobniej będą prowadzone w SP nr 9 (dla klas 1-3)
  • zajęcia opiekuńcze będą organizowane prawdopodobnie z SP nr 7 oraz w ZSH dla dzieci z oddziału gimnazjum
  • na 7 przedszkoli w dwóch (Przedszkole nr 2 i Przedszkole nr 12) zajęcia będą odwołane
  • wszystkie szkoły sygnalizują  zagrożenie nieprzeprowadzenia egzaminów
  • obiady będą wydawane w SP nr 1, SP nr 7 i prawdopodobnie w SP nr 9

Dane te mogą się zmienić w dniu rozpoczęcia strajku.

Gmina nie jest w stanie zapewnić opieki wychowankom/uczniom podczas strajku, ale może zaproponować alternatywną formę spędzenia czasu.

Od poniedziałku, od godz. 7.30, otwarte będą wszystkie sopockie instytucje kultury: Państwowa Galeria Sztuki, Muzeum Sopotu, biblioteki i Sopoteka. Nie przewidziane są jednak zajęcia zorganizowane ze względu na brak możliwości zapewnienia – zgonie z przepisami prawa – wychowawców z odpowiednimi kwalifikacjami. Dajemy możliwość rodzicom, by mogli zabrać dzieci do tych instytucji, które na czas strajku nie będą pobierać opłaty za wejście (np. PGS).

Dyrektorzy szkół mają obowiązek poinformować rodziców swoich uczniów, czy w danej placówce odbywać się będą zajęcia.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...