Sopocianie, Polacy, Europejczycy – 15 lat w UE

Fot. materiały UMS

1 maja 2019 r. będziemy świętować 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Przez te wszystkie lata, dzięki współpracy, wymianie doświadczeń, środkom europejskim oraz zaangażowaniu lokalnych społeczności wokół europejskich wartości, nasz kraj przeszedł niesamowitą metamorfozę.

W naszych miastach, gminach widzimy to najlepiej. To nie tylko nowa infrastruktura, zrewitalizowana zieleń czy nowe obiekty sportowe i kulturalne. To także liczne programy wymiany dla naszych uczniów, szkolenia i kursy dla pracowników różnych branż, rozwój turystyki oraz wiele projektów społecznych podnoszących jakość życia oraz niwelujących nierówności.

Pochwalmy się naszymi sukcesami! Europa to nie jest jakaś „odległa Bruksela”. Europa to my! Nasze gminy i miasta są gminami i miastami europejskimi! Jesteśmy Europejczykami!

Niech 1 maja będzie dla nas radosnym świętem!

O  godz. 12.00 zapraszamy wszystkich na wspólne śpiewanie „Ody do Radości” na deskach sopockiego mola. Każdy, kto przyniesie ze sobą symbole unijne (flagi, balony, koszulki etc. ) wejdzie na molo na czas śpiewania „Ody” bez biletu. Po śpiewaniu będzie wspólne zdjęcie!

O godz. 20.00 zapraszamy do ERGO ARENY na koncert europejski „Zjednoczeni w różnorodności”

„Weź zagłosuj” – konkurs  europejski dla młodzieży

Jeśli macie od 14 do 21 lat, mieszkacie bądź uczycie się na terenie Metropolii Gdańsk – Gdynia – Sopot, to możecie wziąć udział w konkursie „Weź zagłosuj”, który pokazać ma inicjatywy promujące udział w głosowaniu w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 r.

Inicjatywą może być kampania w mediach społecznościowych, ale też akcja przeprowadzona w „realu”, np. flash mob, debata, happening itp. Przygotujcie więc akcję i pokażcie jury filmiki, fotorelacje, grafiki, memy. Jury ocenia inicjatywę, a nie formę jej dokumentacji.

A jest o co walczyć – wśród nagród znalazły się m.in. bilety Interrail oraz stypendia na podróż w wysokości 5 tys. zł i 2-dniowe wyjazdy do Parlamentu Europejskiego.

Konkurs organizują: Stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot i Fundacja Edukacyjna ODiTK.

Szczegóły i regulamin Konkursu dostępne są w siedzibie organizatora oraz na stronie Weź zagłosuj.

 

Jak zmienił się Sopot dzięki funduszom europejskim? Zobacz na stronie Europejski Sopot

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...