Sopoccy radni wspierają strajkujących nauczycieli

czarny wykrzyknik na pomarańczowym okrągłym tle
Fot. materiały prasowe

Na posiedzeniu Komisji Edukacji Rady Miasta Sopotu 16 kwietnia radni przegłosowali stanowisko w sprawie strajku nauczycieli. Poniżej jego treść.

My Radni Miasta Sopotu w pełni popieramy protest nauczycieli i się z nim solidaryzujemy. Szkodliwość reformy zaproponowanej przez rząd trzy lata temu doprowadziła do chaosu programowego i organizacyjnego w polskiej szkole.

Niedofinansowanie oświaty, niskie płace nauczycieli powodują nie tylko obniżenie standardu życia nauczycielskich rodzin, obniżenie prestiżu, a w konsekwencji najbliższych lat brak chętnych do tego odpowiedzialnego zawodu.

Nie potrafimy pojąć, jak rządzący mogą nie reagować na przerwanie procesu dydaktycznego. Dlatego wzywamy rząd i parlamentarzystów do zaprzestania  nieodpowiedzialnych wypowiedzi, niesprawiedliwych osądów, pilnego wznowienia rozmów z przedstawicielami nauczycieli i spełnienia ich słusznych żądań płacowych.

Komisja Edukacji Rady Miasta Sopotu
Radni Miasta Sopotu

Anna Łukasiak
Piotr Bagiński
Wieczesław Augustyniak
Jarosław Kempa
Jerzy Smolarek

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...