Energetyczny początek turystycznego sezonu na molo

Dziewczyna w długiej sukience i białym kapeluszu stoi tyłem na molo
Fot. materiały UMS

Prologiem do rozpoczęcia tegorocznego sezonu turystycznego na molo było lądowanie samolotu pilotowanego przez Łukasza Czepielę, mistrza świata w podniebnych wyścigach Red Bull Air Race w klasie Challenger. A od 27 kwietnia na części drewnianej zaczynają obowiązywać bilety wstępu. Ceny są takie same, jak w roku ubiegłym.

 

Więcej na temat lądowania samolotu na sopockim molo


Ceny biletów

Od 27 kwietnia na części drewnianej zaczynają obowiązywać bilety wstępu. Są takie same, jak w zeszłym roku i wynoszą:

  • 8 zł normalny 
  • 4 zł ulgowy 
  • 8 zł nocny*
  • 18 zł rodzinny 2 dorosłych + 1 dziecko
  • 19 zł rodzinny 2 dorosłych + 2 dzieci
  • 20 zł rodzinny 2 dorosłych + 3 dzieci


W tym roku także będzie można skorzystać z ułatwień przy zakupie biletów: specjalnej kasy z płatnościami mobilnymi oraz kartami, szybkiej bramki z płatnościami zbliżeniowymi oraz zakupu w Internecie przez stronę Molo Sopot bilety online.

Więcej szczegółów na stronie Molo Sopot cennik


Startuje sezon imprezowy

Tradycyjnie w ostatnią sobotę kwietnia z mola startują Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe. Zawody są organizowane od 1998 r. Pierwszą edycję zawodów wygrali studenci z Gdańska. W kolejnych latach impreza rozwijała się, zmieniła się nazwa i organizatorzy, przez lata wydarzenie zyskało popularność, przybywało także uczestników spoza Polski. Obecnie ekipy biorące udział w mistrzostwach pochodzą z różnych części świata: Chin, Kazachstanu, Turcji, Litwy, Łotwy, Białorusi, Rosji, Francji, Rumunii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Węgier, Hiszpanii, Portugalii, Niemiec, Holandii, Czech, Słowacji i Ukrainy.

W tym roku start odbędzie się 27 kwietnia z terenu sopockiego mola. Swoją wędrówkę autostopowicze zakończą pięć dni później nad Morzem Czarnym, w urokliwym bułgarskim kurorcie Warna.

Ramowy program zawodów:

  • od godz. 8.30 – przyjmowanie uczestników w bazie rajdu w Sopocie
  • godz. 8.30-10.30 – praca sekretariatu mistrzostw
  • godz. 11.00 – start uczestników

Szczegóły na stronie: Mistrzostwa Autostopowe


W niedzielę 28 kwietnia o godz. 16.00 rozpocznie się sezon koncertowy w muszli na Skwerze Kuracyjnym. Zagrają ulubieńcy sopockiej publiczności – Sopocka Orkiestra Promenadowa i legendarny trójmiejski jazzman Jerzy Detko ze swoim zespołem.

W przyszłym tygodniu koncerty na molo będą odbywały się w ramach Sopockiej Majówki. Szczegóły na stronie: „Powróćmy jak za dawnych lat…”, czyli Sopocka Majówka 2019

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...