Sopockie projekty z dofinansowaniem MSWiA  

Dzieci w kamizelkach odblaskowych przechodzą przez przejście dla pieszych pod nadzorem strażników miejskich
Fot. Fotobank.PL/UMS

Miasto Sopot otrzyma dofinansowanie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”. Dofinansowane zostaną dwa sopockie projekty: „Bezpieczne dzieci na drodze”, przygotowany przez Straż Miejską oraz „Bezpieczne i zdrowe lato w Sopocie”, złożony przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Sopotu.

Do wojewody pomorskiego z całego województwa wpłynęło 35 projektów. Po weryfikacji, Pomorski Urząd Wojewódzki przesłał do MSWiA 12 projektów. Dofinansowanie otrzymały 3, w tym 2 projekty sopockie. Kwota dofinansowania to 43 391 zł (80 proc. wydatków wymaganych na realizację projektów).

Projekt „Bezpieczne dzieci na drodze” to kontynuacja prowadzonych od wielu lat akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, skierowanych do dzieci i młodzieży. Zajęcia prowadzone są w przedszkolach i szkołach podstawowych. Mają charakter edukacyjny, a dzieci i młodzież poznają zasady korzystania z drogi, przejść dla pieszych, uczą się znaków drogowych i podróżowania komunikacją miejską. W ramach szkolenia przeprowadzane są również zajęcia praktyczne z udziałem strażników miejskich, którzy m.in. zabezpieczają przejścia dla pieszych w okolicy szkół.

Projekt „Bezpieczne i zdrowe lato w Sopocie” skierowany jest do młodzieży w wielu 13-15 lat i dorosłych – m.in. rodziców i nauczycieli. Projekt inicjuje działania mające wpływ na bezpieczeństwo i kształtowanie pozytywnych postaw dzieci i młodzieży. Celem jest zapobieganie i przeciwdziałanie używania przez dzieci i młodzież substancji psychoaktywnych, tzw. dopalaczy.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...