Remonty i przebudowy dróg

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 26 czerwca do 2 lipca planowane są prace mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

Kontynuowane będą prace przy przebudowie chodnika na al. Niepodległości na odcinku od ul. Goyki do ul. Pokorniewskiego. W związku z pracami możliwe czasowe zajęcia prawego pasa ruchu w kierunku Gdyni.

Przebudowywany będzie chodnik na al. Niepodległości na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. 23 Marca. W związku z pracami możliwe czasowe zajęcia prawego pasa ruchu w kierunku Gdańska.

Kontynuowana będzie budowa ścieżki rowerowej w al. Wojska Polskiego na odcinku:

  • od ul. Chrobrego do ul. Na Wydmach. W związku z pracami na ul. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Na Wydmach do ul. Jana Kilińskiego wydzielono po prawej stronie jezdni dwukierunkową drogę rowerową oraz po stronie numerów parzystych wprowadzono zakaz zatrzymywania się;
  • od wejścia na plażę nr 37 (wysokość hotelu Marriott) do granicy z Gdańskiem. W związku z pracami na tym odcinku wprowadzono zamknięcie drogi rowerowej z jednoczesnym wyznaczeniem objazdu ul. Bitwy pod Płowcami. a następnie ulicą Jelitkowską w Gdańsku.

27 czerwca w godzinach popołudniowych planowane jest zakończenie tych prac i przywrócenie stałej organizacji ruchu. 

Kontynuowana będzie przebudowa ul. Wejherowskiej oraz ul. Łowickiej. W związku z pracami:

  • przywrócono do ruchu dotychczas zamknięty odcinek ul. Wejherowskiej,
  • przywrócono ruch jednokierunkowy na ul. Małopolskiej (odcinek od Wejherowskiej do Łużyckiej),
  • zamknięto ul. Wejherowską na odcinku od ul. Małopolskiej do ul. Mazowieckiej.

W związku z koniecznością zapewnienia bezpiecznego przejazdu po trasie objazdu, który prowadzi ul. Małopolską, a następnie ul. Kujawską, na omawianych ulicach wprowadzone zostały miejscowe zakazany zatrzymywania się. Kierowców prosimy o dostosowanie się do obowiązującej czasowej organizacji ruchu.

Kontynuowane będą prace budowlane przy remoncie drugiej części wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu al. Niepodległości, pomiędzy ul. Haffnera i ul. Wejherowską.

W pierwszym etapie wyłączono z użytkowania: chodnik oraz jeden, prawy pas jezdni na kierunku do Gdańska. Dodatkowo zamknięte zostało przejście dla pieszych przez al. Niepodległości na wysokości ul. Wejherowskiej oraz przejście przez ul. Wejherowską przy wiadukcie. Pozwoliło to, dla zwiększenia przepustowości, wyłączyć sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Wejherowską.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...